SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Autores secinājumi:
1. Baltijas valstu nodokļu sistēmu attīstību būtiski ir ietekmējusi Padomju Sociālistisko Republiku Savienība, kuras laikā visas Baltijas valstis atradās tās sastāvā, kā rezultātā nodokļu sistēmās ir saskatāmas līdzīgas iezīmes.
2. Visas trīs Baltijas valstis ir arī ES dalībvalstis, kā rezultātā nodokļu sistēmas tikušas pielīdzinātas Eiropas standartiem, kas sekmējušas nodokļu politiku, lai tā būtu vienlīdzīga ar jau ekonomiski attīstītākajām valstīm.
3. PVN pamatprincipi un standartlikmes ir ļoti līdzīgas, jo visas valstis ir ES dalībvalstis, kas nozīmē, ka iestājoties ES Baltijas valstis ir zaudējušas iespēju regulēt PVN, bet līdz ar to dalībvalstīm ir piemērojamas dažādas nodokļu atlaides, kas sekmē labāku uzņēmumu darbību.
4. Latvija Baltijas valstu starpā ir vislabvēlīgākā uzņēmumiem, jo gan Lietuva, gan Latvija piedāvā īpašas nodokļu likmes uzņēmumiem, bet Latvija Baltijas valstu starpā ir visaugstākajā vietā nodokļu maksājumu ziņā nelieliem uzņēmumiem.
5. Latvijā un Lietuvā netiek veiksmīgi realizēti uzdevumi, lai PVN tiktu maksāts pilnībā un neveidotos PVN plaisa, jo pēc statistikas datiem abām valstīm ir vieni no lielākajiem radītājiem, kamēr Igaunijā PVN plaisa ir vidējā ES līmenī.
Autores priekšlikumi:
1. Baltijas valstīs nepieciešams uzlabot nodokļu sistēmu, ir ļoti daudz maksājumu, kurus var regulēt un noteikt pašvaldības, dažādas nepilnības nodokļu politikā. …