Nodokļu sistēmas izveide Latvijā sākās pirmajos gados pēc valsts nodibināšanās, un no 1922. gada līdz 1930. gadam, saimnieciskā uzplaukuma gados, valstī izveidojās nodokļu sistēma, kas balstījās uz vairākiem nodokļiem, un tiem bija liela nozīme valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Jauni nodokļi tika nepārtraukti ieviesti arī turpmākajos gados. Sākoties padomju okupācijas laikam, 1940. gadā, tika izveidota jauna nodokļu sistēma, kura bija pielāgota pastāvošajai saimnieciskajai sistēmai.
Pārejas periods no sociālistiskās saimniekošanas veida uz tirgus attiecībām Latvijā ienesa būtiskas pārmaiņas. Līdz ar neatkarības atgūšanu Latvijai bija nepieciešamība pēc savas valsts likumdošanas un, sākot ar 1991. gadu tika veikta reorganizācija daudzos likumdošanas aktos un Latvijā tika izveidota jauna nodokļu sistēma, kas atbilst suverēnas valsts saimniekošanas principiem.
Ar 1995. gadu, īstenojot fiskālās sistēmas reformu valstī un sakarā ar notiekošajiem politiskajiem, ekonomiskajiem pārveides procesiem, Latvijā radās nepieciešamība mainīt nodokļu sistēmu. Arī iesaistoties starptautiskajās organizācijās un kļūstot par Eiropas Savienības (turpmāk ES) asociēto locekli radās nepieciešamība turpināt pilnveidot un tuvināt Latvijas nodokļu likumu atbilstību ES valstīs lietotajai nodokļu likumdošanai.…