SECINĀJUMI
1. Latvijā iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir 25 % no ar nodokli apliekamā ienākuma, bet Vācijā 15 %, 42%, 45% no ikgadējiem ienākumiem.
2. Uzņēmumu ienākuma nodokļa likme Latvijā no 2004.gada 15%, bet Vācijā šis nodoklis ir attiecināms uz sabiedrību ar ierobežotu atbildību vai akciju sabiedrību (AG). Sākot ar 2008.gada 1.janvāri šis nodoklis ir 15%.
3. Papildus uzņēmumiem ir jāmaksā tirdzniecības nodoklis, kuru iekasē pašvaldības. Tirdzniecības nodokļa likme atšķiras atkarībā no pašvaldības un vidējais apjoms ir 14 – 17%. Ienākumu nodoklis no dividendēm – ja Vācijas filiāle izmaksā dividendes ārvalstu mātes korporācijai, tad tā tiek aplikta ar šo nodoklis 25% apjomā
4. Sociālās apdrošināšanas iemaksas Vācijā: obligātā veselības apdrošināšana ,5% apmērā no bruto algas, pensijas apdrošināšana 19,9% no bruto mēneša algas iemaksas, apdrošināšana bezdarba gadījumā –visi algu saņēmēji maksā 2,8% no bruto mēneša algas, nelaimes gadījumu apdrošināšana var sasniegt apmēram 2% no bruto algas, medicīnas aprūpes apdrošināšana– darbinieki, kuriem ir bērni, maksā 1,7% no bruto ikmēneša ienākumiem, bet Latvijā 33,09% no algotā darba ienākuma; likmes atšķiras pensionāriem u.c. darbinieku kategorijām.
5. Nekustamā īpašuma nodoklis Vācijā tiek aprēķināts, sareizinot nekustamā īpašuma novērtēto vērtību, nekustamā īpašuma nodokļa likmi un pašvaldības nodokļa iekasēšanas likmi, bet Latvijā 1,5 % no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības (no 2008.g. - 1%).
…