Ja vēlamies, lai Valsts ekonomika attīstītos un mainītos. Nedrīkst palielināt nodokļu slogu. Kā tas notiek pat reiz. Ar nodokļu likmes paaugstināšanu var panākt tikai pretējo rezultātu. Redzot to, kur tiek izšķērdēti nodokļu maksātāju līdzekļi (nesamērīgi sadārdzinātos projektos).Jeb kuram iedzīvotājam, nemaz nerunājot par uzņēmējiem rodas vēlme pāriet uz „Ēnu ekonomikas zonu” Tādejādi apzogot Valsti no vienas puses, bet no otras saglabājot savu pirkt spēju vai uzņēmuma dzīvot spēju. Jo patreizējā situācija izveidojās ar negatīvu zīmi. No vienas puses palielinās PVN, bet no otras palielinās arī Iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN) Kas krasi samazina mājsaimniecību pirkt spēju. Attiecīgi pasliktina dzīves kvalitāti. Šī situācija nebūtu tik dramatiska ja tiktu sperti reāli soļi Valsts ekonomikas atveseļošanai. Diemžēl jāatzīst, ka tālāk kā par „skaistām frāzēm” un sarūgtinātām sejas izteiksmēm Valdība tālāk netiek, jo līdz šim brīdim nav izstrādāts reāls plāns uzņēmēj darbības veicināšanai un bezdarba samazināšanai. Jā sākotnēji varēja šķist, ka Mazbudžeta SIA. Būs nopietns solis ekonomikas atveseļošanai un bezdarba samazināšanai. Tomēr palielinot nodokļa slogu arī šie jaunizveidotie uzņēmumi vairs nebūs dzīvot spējīgi. Ņemot vērā reālo ekonomisko situāciju un mājsaimniecību pirkt spēju.
Protams, palielinot nodokļu slogu varēs skaisti runāt par IKP pieaugumu starptautisko aizdevēju priekšā, bet ne vairāk. Attiecīgi realitāte krasi atšķirsies no statistiskajiem datiem, kas tiks izmantoti atskaitēs par pagājušo periodu.
Tādēļ šajā referāta tika apskatītas iespējamās nodokļu paaugstinājuma sekas un izdarīti loģiski secinājumi. Kā arī sniegti visiem zināmi priekšlikumi.…