Nodokļi ir valsts noteikti fizisko un juridisko personu obligāti maksājumi valsts un pašvaldību budžetos, kas tieši ietekmē gan nodokļu maksātāja, gan valsts kopumā, ekonomiskos darbības rādītājus.
Šo darba tēmu izvēlējos, jo valsts nodokļu politika, lielākā vai mazākā mērā, skar ik vienu valsts iedzīvotāju gan kā nodokļu maksātāju, gan kā labumu saņēmēju, ko sniedz nodokļi. Nodokļus jāuzskata par objektīvo nepieciešamību, jo tie ir pamats sabiedrības pakāpeniskai attīstībai. Valsts, ņemot vērā konkrētos apstākļus, veido attiecīgu nodokļu sistēmu, pilnveido tās struktūru un funkcionēšanas mehānismu valsts finansu sistēmā. Nodokļi ir neatņemama ikvienas valsts sastāvdaļa. Taču tikai nedaudzi ekonomikas jautājumi izraisa tik daudz diskusiju, kā nodokļu jautājums. Lai gan, vairākums cilvēku atzīst nodokļu nepieciešamību, valsts nodokļu sistēma parasti tiek vairāk kritizēta, nekā slavēta. Nodokļi ir galvenais vlsts ienākumu avots, apmēram 80% no valsts budžeta ieņēmumiem veido nodokļu ieņēmumi. Tomēr budžeta izdevumu segšana nav vienīgā nodokļu funkcija. Nodokļus var izmantot, kā spēcīgu instrumentu, gan valsts fiskālās, gan monetārās politikas īstenošanā.
Šī darba uzdevums ir padziļināt zināšanas ekonomikas attīstības regulēšanas pasākumu kopumā, ko veido valsts nodokļu politika.
Darba mērķis ir izdarīt secinājumus, kā valdības politika nodokļu jautājumos var ietekmēt ekonomisko attīstību kā mikroekonomiskajā, tā makroekonomiskajā līmenī.…