Nodokļi mūsdienās ir ļoti aktuāla tēma. Gandrīz visas preces un pakalpojumi, kā arī jebkurš naudas ienākums cilvēkā dzīvē tiek aplikts ar nodokli.
Nodokļi ir nepieciešami posmi ekonomiskajās attiecībās sabiedrībā no valsts rašanas brīža. Valsts iekārtas forma un attīstība vienmēr tiek pavadīta ar nodokļu sistēmas reorganizēšanu. Mūsdienu civilizētā sabiedrībā nodokļi- ir valsts ienākumu galvenā forma.
Neapšaubāmi aplikšana ar nodokli jebkurā valstī nevar būt kaut kas nemainīgs tikai tāpēc, ka tas ir kroņa mehānisms, bet arī valsts politikas instruments, kas mainoties, nolemj mainīties arī nodokļu sistēmai.
Daudzi cilvēki nesaprot, ka nodokļi ir ļoti vajadzīgi gan valstij, gan arī pašiem iedzīvotājiem, tieši tāpēc cenšas izvairīties nodokļu maksāšanas. Cilvēki nesaprot, ja to nebūs valsts nevarēs pilnvērtīgi pastāvēt un attīstīties.
Tieši tāpēc tika izvēlēts temats “Nodokļu būtība un to funkcija”. Lai pati darba autore un arī citi šī darba lasītāji varētu saprast, ka nodokļi nav naudas zagšana no godīgi strādājošiem cilvēkiem, bet gan ļoti vajadzīgi maksājumi, kuri tālāk tiks izmantoti iedzīvotāju labā. Protams, arī izlasot šo darbu daudzu cilvēku domas nemainīsies, un viņiem būs pilnīga taisnība, jo katram iedzīvotājām ir tiesības uz personīgo viedokli.
Problēma: nodokļi
Temats: “Nodokļu būtība un to funkcijas”
Pētījuma priekšmets: nodokļi
Pētījuma objekts: LR sabiedrība
Mērķis: izpētīt nodokļu būtību un to funkcijas un iepazīties ar nodokļu vēsturi.
Nodoklis- ir viens no ekonomisko attiecību vissenākam formām, kura rašanas saistīta par pašām pirmām sabiedrības vajadzībām. Jau no pašas dzimšanas cilvēkiem ir noteiktas, kuras daļēji var apmierināt nodokļi, tas ir, nauda, ko iemaksā.
Nodokļu sistēma parādījās un attīstās kopā ar valsti. Nodokļi ir nepieciešamais posms ekonomiskas attiecībās sabiedrībā, un biežāk par visu, par valsts pamatienākumu. Nodokļu mehānisms tiek izmantots, lai valsts varētu ekonomiski ietekmēt uz sabiedrības ražošanu, viņa dinamiku un struktūru, uz zinātniski- tehniska progresa stāvokli. Ja valsts neievērstu nodokļus, tad arī cilvēki nevarētu apmierināt savas vajadzības, jo tā nauda, ko iemaksā nodokļu maksātāji, daļēji atgriežas pie cilvēkiem.…