Šādu tēmu es izvēlējos tāpēc, ka nodokļi ir viena no iedzīvotāju sāpīgākajām lietām attiecībā pret valsti, tie izsauc pilsoņu vislielāko neapmierinātību, jo daudzi cilvēki uzskata, ka nodokļi ir pārāk lieli vai, ka nodokļos iekasētā nauda nenonāk tur, kur tai vajadzētu nonākt.
Jebkurā valstī ir nodokļi, vienā tie ir zemāki, otrā – augstāki. No nodokļu maksātāju viedokļa nodokļi vienmēr bija un būs nepatīkama lieta, lai cik zemi tie arī nebūtu. Tāpēc ir interesanti novērtēt kādā mērā nodokļi apgrūtina to maksātājus katrā konkrētā valstī. To nevar novērtēt vienīgi ar nodokļu likmju salīdzināšanu dažādās valstīs, jo katrā atsevišķā valstī pastāv virkne citu faktoru, kas raksturo vispārējo ekonomiskās attīstības līmeni. Kopumā nodokļi ir tāds rādītājs, kurš parāda kāda daļa no subjektu ienākumiem tiek maksāta valsts budžetā. Valstīs ar lielāko nodokļu slogu valdība pārvalda lielāku ienākumu daļu nekā valstīs ar zemāku nodokļu slogu.
Te mēs saskaramies ar tādu lietu, kā nodokļu lielums un nodokļu sistēmas efektivitāte vispār. Manuprāt, nodokļu sistēma daudz ko liecina par valsts ekonomisko un politisko attīstības pakāpi, efektīva nodokļu sistēma ir katras valsts ekonomiskais balsts, tādēļ svarīgi ir izprast, kā šī sistēma darbojas. Jāsaka, ka pagaidām man nav bijusi praktiska iespēja iepazīt valsts nodokļu sistēmu pašos tās pamatos, tādēļ īpaši dziļus un analītiskus secinājumus es nevarēšu izdarīt, savu darbu esmu vairāk balstījis uz informāciju no dažādiem avotiem. …