Secinājumi
1. Svarīgs makroekonomiskās politikas mērķis ir pilnīgas nodarbinātības sasniegšana, kas nodrošina cilvēku dzīvi un labklājību, kā arī veicina valsts attīstību.
2. Valsts politikas īstenotāja bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta jomā ir Nodarbinātības valsts aģentūra, kuras galvenais darba tirgus ietekmējošais instruments ir aktīvie nodarbinātības pasākumi.
3. Lai mazinātu ekonomiskās krīzes sociālo ietekmi 2009. gadā tika uzsākta īstermiņa pasākumu īstenošana, piesaistot ES fondu līdzfinansējumu.
4. Kopš 2008. gada nogales, kad ekonomiskā lejupslīde sāka izteikti atspoguļoties nodarbinātības rādītājos, ir strauji pieaudzis bezdarbs, tādejādi sasniedzot augstākos rādītājus reģistrēto bezdarbnieku skaita ziņā.
5. Visbūtiskāk nodarbinātības samazinājumu 2009. gadā ietekmēja darbaspēka pieprasījuma samazināšanās būvniecībā, rūpniecībā un tirdzniecībā.
6. Līdz ar darba vietu skaita samazinājumu, ir samazinājies arī darba samaksas lielums, kas visbūtiskāk izpaužas lauksaimniecības, tirdzniecības, finanšu starpniecības, kā arī atsevišķās komercpakalpojumu nozarēs.
7. Reģistrētā bezdarba līmenis ievērojami atšķiras Latvijas reģionos, viszemākais tas ir Rīgas reģionā, taču joprojām nozīmīga problēma tā ir Latgales reģionā.
…