Nodarbinātības politika ir neatņemama valsts sociālās un ekonomiskās politikas sastāvdaļa un ir cieši saistīta ar darba tirgus izmaiņām. Pareizi izvēlēta pieeja Nodarbinātības politikas pilnveidošanā stimulēs darbaspējīgo iedzīvotāju mērķtiecīgāku darbību darba tirgū, paplašinās darba tirgus politikas darbības sfēru ar mērķi radīt jaunas darba vietas un pilnveidot darbaspēka pielāgošanos ekonomikas strukturālajām pārmaiņām.
Latvijas aktīvās nodarbinātības politikas ilgtermiņa mērķis ir Latvijas iedzīvotāju pilnas nodarbinātības, kas nodrošina visiem valsts iedzīvotājiem, kas vēlas strādāt, iespēju atrast darbu un stāties darba attiecībās, un iedzīvotāju ekonomiskās un sociālās mobolitātes nodrošināšana.
Nodarbinātības politikas bāze tika izveidota 1992. gadā, kad stājās spēkā likums “Par nodarbinātību”. Līdz ar pasīviem nodarbinātības pasākumiem uzsāka plaši ieviest nodarbinātības aktīvos pasākumus, kā profesionālā apmācībā vai pārkvalificēšanā, algotie pagaidu sabiedriskie darbi un darba meklētāju klubi.
Nodarbinātības politikas nodaļas uzdevumi:
izstrādāt valsts politiku un tās prioritātes bezdarba samazināšanas jomā atbilstoši ES pamatnostādnē un koordinēt šīs politikas realizāciju;
izstrādāt normatīvo aktu projektus nodarbinātības un bezdarba samazināšanas jomā, kā arī sagatavot atzinumus par valsts un pašvaldību institūciju izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem;…