Secinājumi
Nodarbinātības politikai ir ļoti liela loma valsts ekonomiskajā attīstībā, tādēļ ir ļoti jāpiedomā pie tā, kādu nodarbinātības politiku īstenot, lai tai būtu pozitīvas sekas. Liela daļa uzņēmēju uzskata, ka Latvijas valsts pieļāva kļūdu īstenojot tā saucamo bezdarbnieku politiku. Viens no iemesliem ir tas, ka tie iedzīvotāji, kas bija nodarbināti nelegāli jeb bez darba līguma, varēja ļoti viegli apkrāpt valsti, uzrādot sevi kā bezdarbniekus, tādējādi iegūstot valsts materiālu atbalstu. Otra negatīvā iezīme bezdarbnieku politikai bija iedzīvotāju slinkuma veicināšana, jo daudzi iedzīvotāji apzināti nemeklēja darbu, tādēļ, ka saņēma valsts materiālu palīdzību, jo kādēļ cilvēkam jāstrādā, lai iegūtu naudu, ja nokārtojot pāris dokumentus viņš naudu dabūs tāpat.
Manuprāt, Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotie pasākumi nodarbinātības veicināšanā ir viens no iemesliem, kādēļ Latvijā samazinās bezdarbs, jo apmācot vai pārkvalificējot iedzīvotājus, darba tirgū atgriežas konkurētspējīgāki speciālisti. Tas, ka tagad Latvijā samazinās bezdarbs un ir viena no visstraujāk augošajām ekonomikām tikai vēlreiz pierāda, nodarbinātības politika ir īstenota pareizajā virzienā.
Eiropas Savienības nodarbinātības politika pirms ekonomiskās krīzes ļoti koncentrējās uz sociāli vājāk aizsargātajām sabiedrības grupām: cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, vecāka gadagājuma darbiniekiem, imigrantiem un citiem, kam ir problēmas integrēties darba tirgū. Tādēļ pēc ekonomiskās krīzes arī lielākajā daļā Eiropas Savienības bija problēmas ar bezdarbu. Eiropas Savienība izlieto diezgan lielus līdzekļus nodarbinātības politikas veicināšanai un bezdarbnieku apmācībā, ļaujot tiem atkal atgriezties atpakļ darba tirgu.
Es domāju, ka gan Latvijas, gan Eiropas Savienības nodarbinātības politkas tiek īstenotas pareizajā virzienā. Ja nesen nebūtu bijusi ekonomiskā krīze, tad es uzskatu, ka gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā būtu augsta nodarbinātība, jo to pierāda samērā straujā ekonomikas atvesaļošanās pēc ekonomiskās krīzes.
…