Viena no svarīgākajām problēmām jebkurā valstī ir nodarbinātība un bezdarbs. Latvijai, pārejot no centralizētas plānveida ekonomikas uz tirgus, šī problēma ir kļuvusi ļoti aktuāla. To nosaka ekonomiskie, sociālie un politiskie aspekti. Bezdarbs un nodarbinātība ir saistīti ar iedzīvotāju dzīves līmeni un kopprodukta apjomu. Augsts bezdarbs, kas izraisa strauju dzīves līmeņa krišanos, var izraisīt valstī sociālo un politisko krīzi ar smagām sekām. Bezdarba apmērs konkrētā valstī, reģionā noteiktā periodā ir viens no nozīmīgākajiem makroekonomiskajiem rādītājiem, kas liecina par saimnieciskās aktivitātes pakāpi.
Rakstīt par šo tematu izvēlējos, jo tas skar visus Latvijas, un ne tikai, iedzīvotājus, arī mani. Tāpēc vēlējos uzzināt par šo tēmu vairāk, kāpēc rodas un pastāv bezdarbs, jo pie pilnīgas konkurences apstākļiem tam nevajadzētu būt, un vai ir iespējams, ka bezdarba vispār nav, kāpēc vienā nozarē bezdarbs ir augsts, bet citā tā gandrīz vispār nav, un kā bezdarbu ietekmē dažādi ārēji faktori.
Studiju darbs ir rakstīts ekonomikas teorijā, un tajā ir atspoguļota bezdarba un nodarbinātības problēma Latvijā patreizējā brīdī, kā arī parādīts kā bezdarbu skaidro ekonomisti (Dž.Keinss, monetārisma politikas piekritēji), un arī bezdarbs no ekonomiskā viedokļa, tā formas. Kā arī par darba tirgu, jo darba attiecību rezultātā veidojas bezdarbs.…