Kursa darba mērķis ir teorētiski izanalizēt liteatūras avotus par narkomāniju un ģimenes attiecībām, saskaņā ar pētījuma jautājumu veikt datu ievākšanu, apstrādi un interpretāciju.
Kursa darba pētījuma jautājums ir – Vai pastāv statistiski nozīmīga atšķirības starp jauniešu vecumposā no 16 – 20 gadiem ar norkomānijas atkarības problēmu ģimenes attiecību vaidiem un jauniešu bez narkomānijas atkarības ģimenēm?
Kursa darbā galvenie aplūkotie autori ir: Freids Mālere Boulbijs un daudzi citi pēdējo gadu pētnieki.
Pirmajā kursa darba nodaļā vispārīgi tiek narkomānijas būtība.
Otrajā nodaļā rakstīts par ģimeni, problēmām tās iekšējā attiecībās.
Empīriskajā pētījumā tiek izmantota PARI - "Vecāku attieksmes novērtējuma aptauja" (Parental Attitude Research Instrument ). Pētījumā ir 2 grupas, katra 30 cilvēku apjomā. Pētījuma dalībnieki ir jauniešu vecumposā no 16 – 20gadiem vecāki. Vienā grupā ir jauniešu bez narkomānijas atkarības, otrā grupā jauniešu vecumposā no 16 – 20 gadiem ar norkomānijas atkarības problēmu.Empīriskā pētījuma rezultāti rāda, ka atšķirības parādās sešpadsmit skalās. Pārējās septiņās skalaās kas rāda attiecības ģimenē nav statistiski nozīmīgu atšķirību starp star jauniešu narkomānu un narkotikas nelietojošu jauniešu ģimenēm.
Termini: narkomānija, atkarība ģimenes attiecības, vecāku attieksme. …