Patstāvīgajam darbam izvēlējos tematu par mūsdienu filosofiju un tās spilgtāko pārstāvi Frīdrihu Nīči.
Manas zināšanas filosofijā ir minimālas, tāpēc ne uz kādiem personīgajiem spriedumiem un secinājumiem nepretendēju. Nīče mani ieinteresēja kā personība un viņa darbs "Tā runāja Zaratustra" uz mani atstāja lielu iespaidu. Varētu pat teikt, ka tas izmainīja visu manu iepriekšējo skatījumu uz dzīvi un tās vērtībām.
Grāmata "Tā runāja Zaratustra" nav domāta visiem ierindas grāmatu lasītājiem, bet tikai tādiem, kam tas ir pieņemami, kam ir stipras dvēseles, kā Nīče saka: "(..) tikai tādiem, kas paši māk spriest, kas to, ko lasa, spēj pārbaudīt un sijāt, kas rakstnieka izteiktās domas spēj laist caur savu kritikas sietu. Tieši šī iemesla dēļ vinš grāmatai pielicis apakšvirsrakstu: "grāmata visiem un nevienam".
Protams, daudzas viņa izteiktās domas ir nepieņemamas, bet tik un tā tās liek aizdomāties par ideju kā tādu, par tās rašanos un būtību. Nīče daļā var izraisīt sajūsmu, kā tik pat var būt nepieņemamas un pat kaitināt un rast nosodījumu un neizpratni. Izprast Nīči līdz galam, manuprāt, līdz šim vēl nav izdevies nevienam. Šo ļoti pretrunīgo, spilgto personību un domātāju ir analizējuši visas pasaules, arī Latvijas psihologi, filosofi un rakstnieki, piemēram: R.Blaumanis, F.Bārda, J.Poruks, Z.Mauriņa un Rainis.
Frīdrihs Vilhelms Nīcše ir filozofs, kura izteiktais mums var nepatikt un neapmierināt, bet kuru mēs nevaram apstrīdēt. Ikviens mēģinājums ir pašapmāns.Nīčes slvenāko darbu "Tā runāja Zaratustra" no vācu valodas tulkojis V.Plūdonis.…