Cilvēki savā ikdienā mēdz lietot dažādus komunikācijas veidus, lai sazinātos ar citiem. Bez komunikācijās cilvēka dzīve ir neiespējama, jo mūsdienās viss balstās uz komunikāciju. Cilvēki izmanto kodus, lai saprastos. Kas ir kods? Kods ir sistēmā, kādā zīmes ir organizētas, kas balstās uz vienošanos. Kā arī „kods ir vienošanās par transformāciju, ar kuras palīdzību ziņojumus pārveido no vienas zīmju sistēmas citā”/Hartley/.
Kodus var iedalīt dažādās grupās.
1. Prezentācijas kodi tiek pausti ar neverbālās komunikācijas palīdzību, izmantojot žestus, acu, sejas kustības, sejas izteiksmes, balss toni.
2. Reprezentācijas kodi ir runa, rakstu valoda un mūzika.
3. Verbālie kodi ir valodas kodi.
4. Neverbālā komunikācija ir kodi, kas izmanto citus signālus, ne valodu.
Uztverto informāciju, kodus, signālus cilvēks kodē un dekodē. Kodēšana ir nozīmju ietveršana zīmēs, ko pārraida otrai personai, savukārt, dekodēšana ir ziņojuma būtības izpratne, analīze un interpretēšana.
Sava darba turpmākajā daļā apskatīšu kas ir neverbālie kodi, kas ir neverbālā komunikācija, neverbāls un verbālās komunikācijas saistība, Neverbālās komunikācijas funkcijas, atšķirības un īpatnības, galvenās komunikatīvās funkcijas, ko pilda neverbālā uzvedība, žestus un mīmiku, kā arī mēģināšu izpētīt M. Ārgaila teoriju un viņa 10 neverbālās komunikācijas kodus.