SECINĀJUMI
1. Hipotēze, ka skolēniem ir labākas sekmes, ja mācību priekšmetu skolotāji efektīvi izmanto neverbālo komunikāciju pētījumā apstiprinājās.
2. Pēc pētījuma rezultātiem tiešām atklājas, ka skolēniem labākas sekmes ir pie tiem skolotājiem, kas prot un pielieto savu neverbālo valodu.
3. Aptaujājot skolēnus, secināju, ka mācību vielu interesantāk un labāk ir apgūt tad, kad skolotājs efektīvi pielieto savu neverbālo valodu.
4. Skolēni redz, jūt un atspoguļo skolotāja neverbālo valodu.
5. Šāda veida zinātniski pētnieciskie darbi ir vērtīgi gan to autoriem, gan arī citiem interesentiem. Izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu, autors iegūst padziļinātus priekšstatus par konkrēto tēmu, atpazīt un atrast nepieciešamo literatūru. Interesanti zinātniski pētnieciskā darba rezultātus var izmantot kā mācību palīgmateriālu un uz tā balstīt tālākus pētījumus šajā jomā.
6. Apskatot literatūru, var secināt, ka neverbālā komunikācija ir senāka par verbālo komunikāciju. Jau pašas evolūcijas pirmsākumos neverbālā komunikācija kalpoja kā sazināšanās veids starp dzīvnieku valsts primitīvajiem pārstāvjiem.
7. Izskatot darba izstrādei nepieciešamo literatūru, nonācu pie secinājuma, ka tiešās komunikācijas prasmi var uzlabot apgūstot teorētiskas zināšanas, kas balstītas uz neverbālo saskarsmi, atrodoties starp cilvēkiem, elektronisko sazināšanās veidu aizstājot ar tiešo.
…