Aizvien vairāk tiek sarakstīti un izdoti darbi par tādām globālām vides problēmām kā klimata izmaiņas un ozona slāņa noārdīšanās, iztirzājot to pamatcēloņus un atgādinot par to nodarīto postu. Dabas resursi tiek pārmērīgi un nesaprātīgi izmantoti, lai apmierinātu strauji pieaugošo preču un pakalpojumu patēriņu, galvenokārt, attīstītajās valstīs. Nafta un akmeņogles ir nozīmīgi dabas resursi, kas nodrošina lielo industriju darbošanos. Diemžēl tie ir arī nozīmīgi gaisa, ūdens un augsnes piesārņojuma avoti.
Naftas resursi pasaulē strauji samazinās un tās ieguves izmaksas palielinās. Tādēļ, jau tagad tiek intensīvi attīstītas visdažādākās tehnoloģijas, kas vērstas uz atjaunojamo enerģijas avotu atklāšanu un izmantošanu. Starp nozīmīgākiem Latvijas dabas resursiem varētu minēt koksni, kūdru un lauksaimniecības produkciju. Šie resursi pie saprātīgas saimniekošanas pastāvīgi atjaunojami un tādēļ nav izsmeļami.
Par bioenerģiju jāsaprot tā enerģija, kuru iegūst no augu biomasas – tātad tā ir fotosintēzes procesos uzkrātā enerģija, kas nepārtraukti atjaunojas un akumulējas augos uz lauka, mežā vai ūdenī. Izšķir šādus biomasas veidus:
koksne;
īpaši enerģētiskie augi;
eļļas augi;
ražošanas un komunālās saimniecības organiskie atkritumi.…