Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:752352
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS   
1.  LR NODOKĻU SISTĒMA   
1.1.  Nodokļu sistēmas būtība un funkcijas   
1.2.  Nodokļu veidi   
2.  LR NETIEŠO NODOKĻU ANALĪZE   
2.1.  Muitas nodoklis   
2.2.  Akcīzes nodoklis   
2.3.  Pievienotās vērtības nodoklis   
3.  NETIEŠO NODOKĻU LOMA LR NODOKĻI SISTĒMĀ   
4.  SECINĀJUMI   
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS
Nodokļu sistēma ir neatņemama ikvienas valsts sastāvdaļa, tā ir neatkarīgās valsts pastāvēšanas nosacījums. Latvijas Republikas nodokļu un nodevu sistēmu regulē likums “Par nodokļiem un nodevām”. Lai gan vairākums cilvēku atzīst nodokļu nepieciešamību, valsts nodokļu sistēma parasti tiek vairāk kritizēta nekā slavēta.
Latvijā ekonomiskās krīzes laikā viens no aktuālākajiem jautājumiem ir nodokļu politikas pilnveidošana, jo, no vienas puses, valdībai jāpalielina budžeta ieņēmumi, bet, no otras puses, tā nedrīkst pieļaut sabiedrības tālāku mantisko noslāņošanos un pārāk smagu nodokļu slogu uzņēmumiem, kuri funkcionē sarežģītos ekonomiskos apstākļos sakarā ar finanšu un ekonomisko krīzi.
Darba tēma ir aktuāla, jo nodokļu slogs pasaulē pēdējos gados pakāpeniski novirzās no ražošanas uz patēriņu. Tādēļ peļņas nodokļu likmes tiek pazeminātas, bet netiešo nodokļu likmes tiek paaugstinātas. Arī Latvijas valdības nodokļu politika ir vērsta uz to, lai palielinātu netiešo nodokļu īpatsvaru kopējos budžeta ieņēmumos. Netiešos nodokļus Latvijas nodokļu sistēmā veido pievienotās vērtības nodoklis, akcīzes nodoklis, muitas nodoklis, vieglo automašīnu un motociklu nodoklis un elektroenerģijas nodoklis. Tie ir nodokļi, kuru apliekamais objekts ir preces vai pakalpojumi.
Mūsu darba mērķis ir izpētīt netiešo nodokļu teorētiskos aspektus un to lomu LR nodokļu sistēmā. Darba ierobežotā apjoma dēļ, netiek analizēti visi Latvijas netiešie nodokļi, ņemti vērā tie nodokļi, kuri vistiešāk ietverti patēriņa preču pārdošanas cenā. Tādēļ darbā sīkāk tiks apskatīts muitas nodokļa, akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa būtība un funkcijas. Autori darbā centīsies izpētīt netiešo nodokļu ietekmi uz patēriņa preču cenām un izdarīt secinājumus.
Izvirzītā mērķa sasniegšanai ir nepieciešams risināt šādus darba uzdevumus:
• apskatīt LR nodokļu sistēmu;
• analizēt muitas nodokli;
• analizēt akcīzes nodokli;
• analizēt pievienotās vērtības nodokli;
• apskatīt netiešo nodokļu ietekmi uz preču cenu;
• izdarīt secinājumus

1. LR NODOKĻU SISTĒMA
1.1. Nodokļu sistēmas būtība un funkcijas
Nodokļu sistēma nepieciešami, lai valsts varētu īstenot savas funkcijas, ka arī lai būtu iespējams izveidot dažādus sociālos fondus un īstenot citus valsts pasākumus, kuri ir saistīti ar tautsaimniecības dzīvotspējas nodrošināšanu. Nodokļu sistēma nodrošina finansu resursu koncentrāciju valsts tiešā rīcībā tai svarīgu ekonomisku un sociālu uzdevumu risināšanai. Ar nodokļiem, nodokļu atvieglojumiem un subsīdijām, kas ir nodokļu sistēmas neatņemamā sastāvdaļa, valsts virza vienotas prasības tautsaimniecības vadīšanas efektivitātes nodrošināšanai, kas stimulē izvirzīto mērķu sasniegšanu un uzņēmumu ienākuma racionālu izmantošanu. Kopā ar tiešu fiskālu funkciju - valsts ieņēmumu nodrošināšanu - nodokļu mehānisms ietver sevī daudzas iespējas ekonomiski ietekmēt sabiedrisko ražošanu, to dinamiku un struktūru, zinātniski tehniskā progresa attīstību. Tautsaimniecības attīstība kā gala rezultāts - indikators parāda nodokļu sistēmas pozitīvo vai negatīvo ietekmi. Nodokļi var tikt izlūkoti kā ekonomisks un sociāls instruments, ko izmanto, lai segtu sabiedrības vajadzības, kā arī nodrošina noteiktu iedzīvotāju ienākuma un mantas sadales funkciju atbilstoši uzstādītiem sociālpolitiskiem mērķiem. (Latvijas nodokļu sistēma, 2009)

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties