NOBEIGUMS
Starptautiskās tirdzniecības tradicionāla forma ir preču tirdzniecība. Preču starptautiskās tirdzniecības attīstību ietekmē valsts ģeogrāfiskais stāvoklis, derīgo izrakteņu krājumi un izvietojums, transporta tīkli, bet izšķiroša nozīme ir ekonomiskajai situācijai valstī.
Preču ražošanas apjomu un kvalitāti, to spēju konkurēt starptautiskajā tirgū parāda jebkuras valsts ārējās tirdzniecības bilance, kuras apgrozījumu vaido preču izvedums jeb eksports un preču ievedums jeb imports. Tirdzniecības bilancei ir liela loma visas maksājumu bilances analīzē, kā arī valsts ekonomikas attīstības analīzē kopumā.
Tā kā jau vairākus gadu tūkstošus pasaulē aktīvi attīstās ārējā tirdzniecība, tad arī pēdējos gadsimtos tiek meklēta ārējo ekonomisko sakaru teorētiskā bāze, lai starptautiskās ekonomiskās attiecības kļūtu racionālākas un efektīvākas teorētiski. Valsts eksports ir viena no galvenajām sfēram, kas uztur nacionālo labklājību. Ir ļoti svarīgi valstij rūpēties par sava eksporta nozares attistīšanu, jo tas palielina valsts iekšzemes kopproduktu, dod iespēju ražotājiem samazināt savas ražošanas izmaksas, paaugstināt produktu kvalitāti. Eksporta nostiprināšana ir ļoti svarīgs un aktuāls jautājums jebkurai valstij, eksports ir faktors ārzemju valūtas saņemšanai un ražošanas atbalstīšanai. Mūsdienu Latvijas ekonomikā eksports kļuvis par lielāko ekonomikas nozari, caur kuru realizējas gandrīz 30%IKP.
Par netiešo eksportu ir pieejams salīdzinoši maz izglītojošās literatūras. Darbs pie izvēlētās tēmas izpētes man ļāva uzzināt daudz vairāk par starptautisko mārketingu, eksporta veidiem un ar šo tēmu saistītajiem jautājumiem. Esmu ieguvusi plašākas zināšanas par netiešo eksportu, tā priekšrocībām un trūkumiem. Iegūtās zināšanas palīdzēs manā tālākajā profesionālajā darbībā.
…