Caurmērā katru piekto kriminālnodarījumu valstī izdara personas, kuras nav sasniegušas astoņpadsmit gadu vecumu, tātad – nepilngadīgie. Viens no iemesliem tam varētu būt tas, kas vairumam nepilngadīgo ir absolūti neattīstīts gribasspēks. Līdz ar to nepilngadīgie ir vieglāk iespaidojami un pakļaujami negatīvai ietekmei no rūdītu noziedznieku puses, kuri šo apstākli ļoti bieži un ļaunprātīgi izmanto.
Visatļautības laikā, kad nepilngadīgajiem ir pieejams viss – sākot ar narkotikām un beidzot ar ieročiem -, jādomā, kā ievirzīt viņu intereses pareizajā gultnē un samazināt nepilngadīgo noziedzības līmeni, kā apkarot alkoholismu, narkomāniju, prostitūciju un ar to saistīto personības degradēšanos.
Lai atbalstītu pārmaiņas bērnu tiesībās un novērstu pusaudžu noziedzību, 1991. gada 4. septembrī Latvijas Republika pievienojās ANO Bērnu tiesību konvencijai, kas pieņemta 1989. gada 2. novembrī. Latvijā konvencijas ietvaros šobrīd tiek realizēta kompleksa valsts programma nepilngadīgo likumpārkāpumu profilaksē un bērnu tiesību aizsardzībā.*
…