Mūsdienu izglītības sistēmas mērķis ir nodrošināt labu un augstu izglītības līmeni valstī. Sabiedrībā ir nepieciešami vispusīgi attīstīti cilvēki, kas spēj risināt dažādas problēmas. No tā, cik sekmīgi jaunā paaudze apgūs jaunās zināšanas un spēs risināt dažādas problēmas, būs atkarīga ne tikai paša jaunieša nākotne, bet arī visas sabiedrības nākotne.
Lai gan mūsdienās iegūt vai neiegūt vidējo izglītību skolēni var brīvi izvēlēties, tomēr bieži vērojama nepietiekamu mācību rezultātu problēma vidusskolā.
Šajā problēmā nav vainojams tikai vienīgi skolēns. Svarīga loma ir arī ģimenei, skolotājiem, apkārtējai videi, kurā dzīvo skolēns, u.c. faktoriem.
No skolotāja, no viņa personības un profesionālisma lielā mērā atkarīgs skolas psiholoģiskais mikroklimats, skolas gars un vēl daudzas citas skolēnu likteņu ietekmējošas lietas. Skolotāja darba brāķis var atsaukties vēl pēc daudziem gadiem un negatīvi ietekmēt ne tikai atsevišķa cilvēka likteni, bet arī ģimenes un pat valsts likteni.
Zinātnes un tehnikas straujā attīstība, ražošanas spēku un kultūras dzīves augstais līmenis mūsu dienās jaunatnes audzināšanai izvirza visai augstas prasības. Ar kurām ne jau visi spēj tikt galā. …