Secinājumi un priekšlikumi
Rakstot zinātniski pētniecisko darbu „Nepareiza bāzes vingrinājumu izpilde ar brīvajiem svariem” autors anketēja 150 respondentu, un apkopojot anketas, autors secināja:
1. Mūsdienās vēl jo projām turpina pieaugt cilvēku skaits, kuri apmeklē trenažieru vai svaru zāli, sevis pilnveidošanai un savas veselības uzlabošanai.
2. Liela daļa cilvēku kuri apmeklē trenažieru vai svaru zāles ir informēti, ka vingrinājuma izpildes tehnika ir visbūtiskākais, kas ir jāievēro trenējoties, un izpildot vingrinājumus ar brīvajiem svariem.
3. Gandrīz visi no aptaujātajiem respondentiem ievēro pareizu izpildes tehniku, kas samazina risku iegūt traumas vai mikrotraumas.
4. Visbiežākās sastopamās traumas izpildot vingrinājumus ar brīvajiem svariem ir sastiepumi un muskuļu sāpes.
5. Daudzi cilvēki treniņā neizmanto svarcelšanas jostas, ceļgalu, elkoņu, plaukstu locītavu saites, kuras ievērojami samazina risku iegūt traumas vai mikro traumas.
Priekšlikumi
• Izplatīt vairāk pareizu informāciju gan internetā, gan sociālajos mēdijos, par vingrinājumu izpildes tehniku, un par to cik tā ir būtiska trenējoties trenažieru vai svaru zālēs ar brīvajiem svariem.
• Lai samazinātu muskuļu sastiepumu un muskuļu sāpju iegūšanas risku pirms treniņa ieteicams iesildīties 10-15 minūtes, pastiepjot muskuļu grupas, kuras ir paredzētas trenēt. Un 10-15 minūtes pēc treniņa pastiept muskuļu grupas, kuras tika nodarbinātas treniņa laikā.
• Lai samazinātu risku iegūt traumas vai mikro traumas, treniņa laikā ieteicams izmantot svarcelšanas jostas, ceļgalu, elkoņu un plaukstas locītavu saites, kuras ievērojami samazina risku sastapties ar traumatismu treniņa laikā.
…