Tas ir izotaktisks, modificēts homopolimērs, kas uzlabo materiāla nodilumizturību un veicina ķīmisko saišu veidošanos pateicoties anhidrīda grupai [14].
Pēdējo gadu laikā plašu interesi ir izpelnījušies polietilēna un polipropilēna kompozīti, taču šie materiāli ir nesavienojami, jo tiem ir slikta saķere starp fāzēm. Savietojamību uzlabo ar tādiem kompatibilizatoriem kā etilēna/propilēna bloku kopolimēru, etilēna/propilēna gumiju, etilēna/propilēndiēna kopolimēru vai etilēna/vinilacetāta kopolimēru [15].
SECINĀJUMI
Ņemot vērā mūsdienu vides ekoloģijas problēmas vairāk uzmanības jāpievērš videi draudzīgu materiālu un to ražošanas metožu attīstībai un izmantošanai, piemēram, censties vairāk izmantot dabīgos polimērus, kas ir iegūti no atjaunojamiem resursiem un ir bioloģiski noārdāmi. Liela daļa piesārņojuma nāk arī no industriālajiem atkritumiem, kuri parasti tiek glabāti poligonos. Tas arī ir ekonomiski neizdevīgi, tādēļ tie var tikt pielietoti polimērkompozītu ražošanā kā pildvielas, piemēram, kvēpus var izmantot polimērbetona ražošanā. Ja dažādo īpašību dēļ polimērkompozīta materiāli nav savietojami, tad to var uzlabot ar kompatibilizatoriem, piemēram, etilēna/propilēna bloku kopolimēru, etilēna/propilēna gumiju, maleīnskābes anhidrīda gredzenveida polimēru u.c.
…