Mūsu uzdevums bija izpētīt nelaimes gadījumus pasaulē darba aizsardzības pasākumu neievērošanas dēļ, pēc iespējas to klasificēt, izmantojot zinātnisku literatūru un rakstus, un informāciju, rakstisko un pārskatāmo, piedāvāto internetā. Analizējot visu iepriekš minēto izvirzīt priekšlikumus un secinājumus.
Daudzi uzskata, ka darba aizsardzības pasākumi ir lieks naudas un laika patēriņš un uzskata to par mazsvarīgu, saprotot to nozīmīgumu tikai tak, kad nelaimes gadījums jau ir noticis. Savā pētījumā mēs par pamatu paņemam Starptautiskas Darba Organizācijas (ILO) atskaiti. Pēc viņu datiem katru gadu iet bojā apmēram 335 000 cilvēku nedrošu darba apstākļu dēļ. Līdz ar to „atkarība no veikta darba uz katru nāves gadījumu notiek no 500 līdz 2000 mazāk nopietnu traumu”. Bet parādās jautājums: „Kāda trauma ir jāuzskata par nenopietnu salīdzinot ar nāvi?” Piemēram, ja cilvēks palika dzīvs, bet kļuva par invalīdu. Tas izraisa problēmas gan uzņēmumam, gan viņam, gan viņa ģimenei, gan valstij. Jo uzņēmumam ir jāmeklē jaunu darbinieku, jāapmāca to; darbinieks vairs nevar sniegt to pašu labumu sabiedrībai, nevar rūpēties par savu ģimeni, par sevi; valstij ir jārūpējas par darbinieku un viņa ģimeni. Pabalstus invalidiem maksa no nodokļu maksājumiem, tātad ir jāpalielina nodokļus, bet tas izraisīs darba algas samazināšanu valsts iedzīvotājiem, samazināsies pirktspēja un tā var turpināt līdz bezgalībai.
Pēc tādas prātošanas mēs varam redzēt nelaimes gadījumu ietekmi valsts mērogā. Mūsu pasaulē gandrīz visas valstis ir ekonomiski saistītas un problēmas ekonomikā vienā valstī ietekmē arī citas valstis un tās ekonomiskus procesus.
Tātad iedziļināsimies nelaimes gadījumu novērošanā...…