IEVADS
Katrā valstī ir savi īpašumi un savi vērtēšanas principi – arī Krievija nav izņēmums. Krievija ir ļoti liela valsts un vērtēšanas kritēriji katrā tās reģionā ir atšķirīgi. Krievijas nekustamā vērtēšanas pirmsākumi ir meklējami tālajā 1861. gadā ar dzimtbūšanas atcelšanu.
Pēdējos 7-10 gados, Krievija ir pieredzējusi stabilu ekonomisko izaugsmi, kas neapšaubāmi ietekmē darbību dažādu tirgus veidos valstī un nav izņēmums arī nekustamo īpašumu tirgū. Neskatoties uz pakāpenisko palēnināšanos ekonomikas izaugsmē un šī brīža krīzē, daļēji samazinot ieguldījumu darbības, mājokļu tirgus turpina darboties. Tās tālākā attīstībai prasa ne tikai labvēlīgus apstākļus, tādus kā labu investīciju vidi, pareizu ekonomikas politiku valsts un stabilu ekonomisko izaugsmi, kā arī iekšējo stabilitāti un drošību.
Šis darbs ir veltīts īpašuma vērtēšanas definīcjas un tirgus vērtības pamatprincipiem. Īpašuma novērtēšana ir cieši saistīta ar likumdošanu, metodiku, profesionalām iemaņām un zināšanām, ar noteiktiem datiem, jēdzieniem, kas ir pamats novērtēšanas darbībām.
ĪSS KRIEVIJAS APRAKSTS
Lielums, iedzīvotāju skaits
Krievija - oficiāli Krievijas Federācija ir federatīva valsts Eirāzijas ziemeļos, precīzāk, Austrumeiropā un Ziemeļāzijā. Tā ir pusprezidentāla republika, kuru veido 83 federālie subjekti. Tās platība ir 17 075 400 km2, un tā ir teritoriāli lielākā valsts pasaulē. Krievija ir gandrīz divas reizes lielāka par Kanādu, kas ir otra lielākā valsts pasaulē. Pēc iedzīvotāju skaita Krievija ir devītā lielākā valsts pasaulē un tajā iedzīvotāju skaits sasniedz 142 200 000 un blīvums ir 8,3 km2 uz iedzīvotāju.
Ekonomiskā situācija valstī.
Pēdējos gados Krievija ļoti strauji attīstījās ekonomikas ziņā, to veicināja naftas un derīgo izrakteņu ieguves un eksports, lielākie dabasgāzes krājumi pasaulē, metālu un kokmateriālu krājumi, kā arī pieaugošās ārvalstu investīcijas, lielāks iekšzemes patēriņš un lielāka politiskā stabilitāte. Pēc 1998. gada finansu krīzes un pēc deviņiem kārtīgiem pieauguma gadiem, valsts pabeidza 2007. gadu ar vidējo IKP pieaugumu 7% gadā . 2007. gadā Krievijas IKP bija 2,076 triljoni USD , un tas bija sestais lielākais rādītājs pasaulē ar IKP pieaugumu 8,1% apmērā no iepriekšējā gada. Galvenokārt pieaugumu radīja nevis tirdznieciskie pakalpojumi un preces iekšējā tirgū, bet gan naftas vai derīgo izrakteņu ieguve un eksports. Vidējā mēnešalga 2008. gada sākumā Krievijā bija 640 USD, bet 2000. gadā – 80 USD. …