Konfiskācija (lat.confiscatia – atņemšana par labu valstij ) tiek piemērota kā sods par prettiesisku rīcību. Saskaņā ar Krimināllikuma 42.pantu mantas konfiskācija ir noteiktā personiskajā īpašumā esošās visas mantas vai tās daļas piespiedu pieņemšanu valsts īpašumā bez atlīdzības un to var piemērot kā kriminālu papildsodu (Krimināllikuma 36.pants) tikai LR likumos paredzētajos gadījumos.
Konfiskācija kā administratīvais sods paredzēts APK 23.pantā,definējot to kā administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīka vai priekšmēta konfiskāciju, kuru var piemērot gan kā administratīvo pamatsodu, gan kā papildsodu (APK 24.pants). Abi minētie kodeksi paredz konkrētu kriminālnoziegumu un administratīvo pārkāpumu sastāvus, kuriem pastāvot, var piemērot mantas konfiskāciju.
NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PIESPIEDU ATSAVINĀŠANA VALSTS VAI SABIDRISKĀM VAJADZĪBĀM
Īpašuma atsavināšana valsts vai sabiedriskām vajadzībām, pirmkart, paredzēta 1992. gada 15. septembra likumā “Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskām vadzībām”. Ar minēto likumu tika atINĀŠANA VALSTS VAI SABIDRISKĀM VAJADZĪBĀM
…