Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:237358
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vispārīgā daļa    4
  Ieilguma institūta pirmssākumi    5
  Pamats īpašuma iegūšanai ar ieilgumu    6
  Nosacījumi īpašuma iegūšanai ar ieilgumu    8
  Ieilguma pierādīšana un tā sekas    16
  Literatūras saraksts    17
Darba fragmentsAizvērt

Katram ikdienā vairāk vai mazāk nācies dzirdēt par darījumiem ar nekustamiem īpašumiem un to dažādiem iegūšanas veidiem, kā arī pašiem būt šī procesa dalībniekiem. Tomēr pastāv viens nekustamā īpašuma iegūšanas veids, par kuru pat reti ir nācies dzirdēt – nekustamā īpašuma iegūšana ar ieilgumu.
Savā referātā vēlos izpētīt šo īpašuma iegūšanas veidu, tāpēc sākšu ar tā vispārējo apskatu, vēsturnieku sniegtām liecībām par īpašuma iegūšanu senajā Romā, kā arī apskatīšu īpašuma iegūšanas tiesisko pamatu un nosacījumus īpašuma iegūšanai ar ieilgumu, kāda nozīme ir valdījumam, labai ticībai un valdījuma nepārtrauktībai, kāda nozīme ir ieilguma pierādīšanai.
Cilvēkam ir dažādas vajadzības un intereses – fiziskās, garīgās un sociālās. Lai šīs vajadzības apmierinātu, ir nepieciešami dažādi labumi, visbiežāk materiāli. Šo labumu iegūšanas reglamentēšana notiek ar likumu un citu tiesību normu palīdzību. Civiltiesību kā tiesību nozares uzdevums ir aizsargāt personu intereses. Civiltiesisko attiecību svarīga grupa ir īpašuma attiecības un ar tām saistītās attiecības, kuru regulējumu parasti apzīmē ar terminu “lietu tiesības”, tādējādi saprotot nevis lietu kā objektu tiesības, bet gan subjektu – personas tiesības sakarā ar lietu piederību – īpašumtiesiskajām attiecībām.
Tiesības uz īpašumu ir vienas no pamattiesībām, kas Latvijas Republikā ir aizsargātas ar Satversmi. Latvijas Republikas Satversmes 105. pants nosaka: “Ikvienam ir tiesības uz īpašumu. … Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu”. 1 Tādējādi ikvienam nodrošināta iespēja patstāvīgi iegūt un lietot mantiskus labumus.
Likumdevējs, izmantojot savas pilnvaras, nosaka tiesību uz īpašumu saturu un robežas. Civiltiesiski sakārtotas attiecības nodrošina ar Latvijas Republikas Civillikumu un speciālo tiesību normu palīdzību, kas uzskatāmas par civiltiesisko attiecību regulēšanas un sakārtošanas pamatu. Kādā no saviem darbiem Prof., Dr.habil.jur. K. Torgāns norāda, ka civiltiesības attiecību sakārtošanu jāveic nevis atsevišķu personu,

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties