Pirmā palīdzība ir palīdzība nelaimes gadījumā cietušajam, pirms ierodas “Ātrā palīdzība” vai ārsts.
Pirmās palīdzības mērķi ir saglabāt cietušā dzīvību, novērst ievainojuma vai stāvokļa pasliktināšanos, veicināt izveseļošanos.
Pirmās palīdzības uzdevumi ir novērtēt situāciju un noskaidrot, kas noticis, pamanīt un novērst briesmas, kas apdraud gan pašu, gan cietušo, izsaukt “Ātro palīdzību”, ja tas ir nepieciešams, rīkoties mierīgi un atbilstoši ievainojumam vai citam veselības traucējumam, nokārtot, lai ārstēšana, ja tas nepieciešams, tiktu turpināta mājās vai slimnīcā.
Nekādi īpaši palīglīdzekļi, lai sniegtu pirmo palīdzību cietušajām nav vajadzīgi. Pirmās palīdzības aptieciņā ir daudz derīgu lietu, piemēram, saites, taču zinīgs pirmās palīdzības sniedzējs var iztikt arī bez tā visa. Izmantojot visu, kas notikuma vietā ir pieejams, var mēģināt ar to kaut kā izlīdzēties.
Rīcība negadījuma vietā
Pēc jebkura negadījuma, kurā cietuši cilvēki , ir ļoti svarīgi, saglabāt mieru un pārliecību par saviem spēkiem visu laiku, kamēr novērtējat situāciju un sniedzat nepieciešamo palīdzību. Tas nomierinās cietušos un pārliecinās pārējos, ka spējat tikt galā.
Paņemsim ceļu satiksmes negadījumu par piemēru, lai parādītu dažas no problēmām, ar kurām var saskarties. Pēc tādiem pašiem principiem jārīkojas jebkurā negadījumā mājās, darbavietā vai uz ceļa. Jārīkojas saskaņā ar veselo saprātu, apzinoties, ka ne viss ir cilvēka spēkos, un necensties paveikt neiespējamo.…