Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:957389
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 33 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Nāvessoda vēsture    5
1.1.  Nāvessoda vēsture pasaulē    5
1.2.  Nāvessoda vēsture Latvijā    7
2.  Nāvessoda tiesiskā bāze    13
2.1.  Nāvessoda tiesiskie aspekti pasaulē    13
2.2.  Nāvessoda tiesiskie aspekti Eiropas Savienībā    17
2.3.  Nāvessoda tiesiskie aspekti Latvijā    22
3.  Citi nāvessoda aspekti    27
3.1.  Morālie ētiskie aspekti    27
3.2.  Politiskie aspekti    29
3.3.  Racionālie aspekti    31
  Secinājumi un priekšlikumi    35
  Izmantotās literatūras saraksts    37
Darba fragmentsAizvērt

Tiesības ir radušās reizē ar valsti. Līdz ar valsti arī radās likumi. Sods rodas tad, kad izveidojas publiski tiesiska vara, kas tiesā noziedznieku. Līdz valsts izveidei tiesības pastāvēja kā paražas – noteikumi, kurus sev pieņēma sociālā kopiena. Sabiedrības dzīvi regulēja arī uzvedības normas. Pirmatnējā sabiedrībā sodam bija vairāk morāls kā tiesisks raksturs, jo nepastāvēja valsts vara, kas aizstāvētu indivīdu. Tas cieši bija saistīts ar reliģiskiem aizliegumiem un kārtību. Senākais sods varēja būt nometnieku izraidīšana no grupas. Sodu sistēmas pamatā bija atmaksas ētika.
Nāvessods ir tiesiski pamatota ieslodzītā nogalināšana kā sods par nopietnu noziegumu - pamatā par slepkavību vai valsts nodevību.
Sabiedrības uzskats par nāvessoda brutalitāti un necilvēcību ir veidojies līdz ar cilvēktiesību aizsardzības idejas attīstību, un tādēļ daudzās valstīs nāvessods vairs nepastāv vai arī tam ir ieviests moratorijs. Nāvessoda pastāvēšana visus šos gadu tūkstošus bija visnotaļ racionāli argumentēta, un pašsaprotama likās doma likvidēt ļaunumu.
Nāves soda temats ir interesants daudzo diskusiju un dažādo viedokļu dēļ. Lai pilnīgi objektīvi spētu novērtēt visas ar nāves sodu saistītās problēmas, nepieciešama ne tikai dziļa izpratne par juridiskajiem jautājumiem, bet arī nopietni pētījumi šajā jomā. Citādi ir ar katra subjektīvo viedokli. Šis sociāli – juridiskais fenomens izraisa plašas diskusijas visās valstīs. Vai iedzīvotāju viedoklis ietekmē šā soda veida turpmāko pastāvēšanu? Kāpēc šis soda veids ir saglabājies gadu tūkstošiem? Vai tiešām šis soda veids ietekmē noziedzības līmeni un iebaida noziedzniekus no smagu noziegumu izdarīšanas? Vai tās ir vienkārši iedzīvotāju bailes no šiem, nevienam neizprotamiem noziedzniekiem, kuri spēj pastrādāt nežēlīgus, dažreiz šausminošus noziegumus? Savā darbā centīšos aizskart visus šos un citus jautājumus, kā arī šī soda veida vēsturisko attīstības gaitu un dažādus aspektus.
Viedokļi par nāvessodu dažādās valstīs ļoti atšķiras, un demokrātiskās valstīs tas ir bieži apspriests politisks jautājums. Spēcīgākais arguments pret nāvessodu ir tāds, ka kriminālprocess nav nekļūdīgs, ir gadījumi, kad notiesātais vēlāk tiek attaisnots, bet nāvessoda izpildi atgriezt nav iespējams. Bet tomēr liela daļa no sabiedrības ir par nāves sodu, jo tas nodrošina to, ka noziedznieks nevarēs turpināt noziegumus. Turklāt tas ir labs iebaidīšanas līdzeklis sabiedrības interesēs.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1126569
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties