Naudai mūsdienu sabiedrībā ir liela nozīme gan katra cilvēka, gan visas sabiedrības dzīvē. Valstī pastāvošā naudas sistēma var vai nu sekmēt, vai arī kavēt tautsaimniecisko izaugsmi.
Nauda var būt jebkura lieta, ko sabiedrība pieņem samaksai par precēm un pakalpojumiem.
Cilvēku sabiedrības sākumposmā naudas nebija. Cilvēki dzīvoja ģintīs un ciltīs. Visus saražotos vai no dabas iegūtos produktus viņi patērēja paši savu vajadzību apmierināšanai. Tirdzniecība strap kopienām nepastāvēja. Produktu maiņa notika tieši, mainot vienu lietu pret otru bārtera darījumu veidā. Piemēram, dodot kādai ciltij graudus un pretī saņemot mājlopus. Tātad notika tieša produktu maiņa. Naudas klātbūtne nebija vajadzīga. Šādu tirdzniecību, kas norisinājās bez naudas, sauca par bārteru.
Vēlāk, attīstoties sabiedriskajai darba dalīšanai, rodās iespēja ražot vairāk preču, nekā to ir nepieciešams patēriņam. Līdz ar to palielinājās apmaiņā nonākušo produktu daudzums. Maiņa kļuva regulāra. Šādos apstākļos maiņā sāka piedalīties nevis divas nejaušas preces kā agrāk, bet gan daudzas preces, un to maiņa notika jau ar trešās preces palīdzību.
Mūsdienās arī vietām ir saglabājies barters, taču cilvēce ir izgudrojusi daudz un dažādu citu naudas veidu. Pastāv dažādi naudas veidi, lai padarītu tās lietošanu ērtāku.
Šo tematu izvēlējos, jo nauda ir bijusi aktuāla visos laikos, lai arī kādā veidā tā pastāvētu. Šajā darbā apskatīšu, kas ir nauda, kādas ir tās īpašības, funkcijas un veidi. …