Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:220513
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.03.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kases operāciju uzskaiti regulējošie normatīvie akti    4
2.  Naudas līdzekļu uzskaites īpatnības    5
3.  Likumā noteiktie ierobežojumi skaidras naudas lietošanai    7
4.  Kases operāciju dokumenti    9
4.1.  Kases ieņēmumu orderis    11
4.2.  Kases izdevumu orderis    12
4.3.  Kases grāmata    13
4.4.  Kases ieņēmumu un izdevumu orderu reģistrācijas žurnāli    16
5.  Kases operāciju kontēšana    17
6.  Inventarizācija uzņēmuma kasē    19
7.  Kases telpas iekārtojums    21
8.  Kases aparāta lietošanas nosacījumi    22
  Secinājumi    24
  Izmantotā literatūra    26
Darba fragmentsAizvērt

Naudas līdzekļi ir vieni no vissvarīgākajiem līdzekļu veidiem jebkurā uzņēmumā. Tiem ir raksturīga ļoti augsta likviditātes pakāpe, tādēļ arī bilancē tie atrodas aktīva apgrozāmo līdzekļu uzskaitījuma beigās . Tas ir pilnīgi pretēji banku grāmatvedības bilancei, kur tie ir aktīva pašā pirmajā iedaļā.
Uzņēmumā naudas līdzekļi eksistē divos veidos:
Skaidras naudas līdzekļi,
Bezskaidras naudas līdzekļi.
Atkarībā no vietas, kur attiecīgā uzņēmuma naudas līdzekļi atrodas konkrētā momentā, tos var iedalīt:
skaidra nauda kasē, kur dažādu ieņēmumu un izdevumu veidā tiek uzskaitīti skaidrās naudas līdzekļi,
bezskaidras naudas līdzekļi uzņēmuma kontos bankās un citās kredītiestādēs,
naudas līdzekļi ceļā.
Naudas līdzekļiem, kas atrodas uzņēmuma bankas kontos un kasē, ir nepieciešama stingra un pastāvīga kontrole, ko var nodrošināt ar precīzu uzskaiti.
Naudas līdzekļu daudzums, kas atrodas uzņēmuma rīcībā, nepārtraukti mainās, jo saimnieciskie darījumi nepārtraukti rada kādas izmaiņas, kuras uzņēmuma grāmatvedībā tiek fiksētas ar sešiem saimniecisko darījumu atspoguļošanas veidiem (dokumentēšana, novērtēšana, kontēšana, divkāršais ieraksts, inventarizācija, bilance).
Mūsdienās lielākā daļa uzņēmumu ir jau aizmirsuši, kā algas dienās pie kases garās rindās drūzmējās darbinieki. Tagad lielākā daļa darbinieku savas algas saņem ar bankomāta starpniecību, uz kura banku no uzņēmuma ar Internetbankas palīdzību tiek pārskaitīta attiecīgā naudas summa. Neapšaubāmi, ka tas ir daudz ērtāk un parocīgāk, jo nav jāstāv, jāgaida, turklāt visa nauda netiek saņemta uzreiz. Neapšaubāmi, ka tas sekmē kases kā veselas uzņēmuma struktūrvienības un kasiera kā atsevišķa amata izzušanu no mūsdienu vidēja lieluma uzņēmumiem. Kasiera pienākumus bieži ir jāveic tikai kā papildpienākumus, bet kasi kā veselu telpu aizstāj neliels naudas seifs.
Tā kā manos darba pienākumos jau kādu laiku ietilpst arī kasiera pienākumu veikšana uzņēmumā, tieši tādēļ es izvēlējos šādu tēmu arī savam kursa darbam. Šī kursa darba galvenais mērķis ir pievērsties skaidras naudas uzskaites īpatnībām uzņēmuma kasē. Kursa darbā detalizēti tiek aplūkotas ar likumu noteiktās prasības kases operāciju uzskaitei, galvenie kases operāciju dokumenti, kases operāciju kontēšanas īpatnības utt.


1. KASES OPERĀCIJU UZSKAITI REGULĒJOŠIE NORMATĪVIE AKTI

Pirmkārt, kases operāciju uzskaiti reglamentē LR likums “Par grāmatvedību” (14.10.1992. ar sekojošiem grozījumiem), bet, otrkārt, LR MK “Kases operāciju uzskaites noteikumi” Nr. 244 (01.10.2001.), kuri ir izstrādāti uz likuma “Par grāmatvedību” bāzes, daudz detalizētāk pievēršoties kases operāciju veikšanas un uzskaites prasībām. Jāpiebilst, ka tie neattiecas uz kredītiestādēm, individuālajiem uzņēmumiem, zvejnieku un zemnieku saimniecībām, kas ir reģistrējušās kā uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātājas. Tās savus ieņēmumus un izdevumus uzskaita VID reģistrētā “Ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālā” pēc kases principa, proti, fiksē reāli izdoto un saņemto naudu.
Noteikumi nosaka kases operāciju vispārējo kārtību, norāda kases operāciju dokumentu obligātos rekvizītus, kases telpas iekārtojumu, inventarizācijas veikšanas kārtību utt.
Skaidrās naudas lietošanu uzņēmumu savstarpējos darījumos ir ierobežota, to nosaka likums “Par nodokļiem un nodevām” un MK 1997. gada 11. februāra noteikumi Nr. 66 “Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi” ar sekojošiem grozījumiem. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1181799
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties