Katru dienu ikviens cilvēks iztērē zināmu daudzumu naudas, viens vairāk, otrs mazāk. Taču ikdienā par naudas teorētisko saturu, par to, kas ir nauda, netiek domāts, bet gan par to, kur to ņemt. Daudz naudas lielā mērā atvieglo dzīvi, tiesa gan tikai materiālo pusi, bet, ja naudas ir maz, tad tas jau rada problēmas un neērtības. Ar naudas palīdzību ir iespējams apmierināt savas fizioloģiskās vajadzības. Trāpīgs ir teiciens, ka “nauda atver daudzas durvis”.
Nauda vienmēr ir bijusi aktuāla tēma, jo tā ir galvenais pamatelements, kas ļauj darboties katras valsts ekonomikai. No tās daudzuma apgrozībā ir atkarīga iedzīvotāju labklājība, ražošanas attīstība un varētu pat teikt, ka nauda jau no seniem laikiem ir regulējusi cilvēku savstarpējās attiecības un visu, kas ap mums notiek. To var uzskatīt par vienu no būtiskākajiem cilvēces sasniegumiem. Nacionālā nauda ir arī viena no valsts neatkarības un suverenitātes pazīmēm. Naudas funkcionēšana mūsdienās cieši savijas ar banku un citu finansu institūciju darbu.
Šodienas situācija ir tāda, ka lielākajai daļai cilvēku nauda un tās iegūšana ir kļuvusi par galveno dzīves mērķi. Ir tādi, kas uzskata, ka par naudu var nopirkt itin visu. Tomēr tai ir tikai noteiktas funkcijas, kas palīdz vienkāršot un atvieglot dzīves materiālo pusi.…