Kursa darba tēma “Naudas būtības koncepcijas” ir aktuāla tāpēc, ka tirgus ekonomikas regulēšanas teorētiskie un praktiskie aspekti kļūst aktuāli pasaules ekonomisko krīžu periodos, bet pēdējos gados atsevišķu pasaules reģionu ekonomiku un finansu tirgu satricināja jauna krīze. Krīzes izraisītās negatīvās sekas vēlās pāri visai pasaulei. Tās atkal gan teorētiķiem, gan finansu tirgus praktiķiem liek domāt par tirgus regulēšanas nozīmi un nepieciešamību.
Darba mērķis ir – datu analīzes pamatā noteikt mūsu valstij aktuālo ekonomiskas politikas iezīmes un monetāras politikas instrumentus.
Darba uzdevumi: speciālajā literatūrā izpētīt pasaules naudas un kredīta regulēšanas koncepcijas, noteikt tās īpašības, izanalizēt kā zinātnieku izstrādātās naudas un kredīta regulēšanas teorētiskās doktrīnas un koncepcijas tiek pielietoti praktiski valdību un centrālo banku īstenotajā naudas un kredīta politikā, izvirzīt priekšlikumus Latvijas Bankas monetārās politikas sakarā.
Darba struktūras pamatojums: kursa darbā ietilpst 2 nodaļas, pirmajā nodaļā tiek izskatīti dažas naudas būtības koncepcijas, bet otrajā tie ir paplašināti – tiek analizēts tās praktiskais pielietojums dažās valstīs – Lielbritānijā, ASV un Latvijā.
Pētījuma periods: lai labāk saprast naudas un kredīta regulēšanas koncepciju būtību – darbā aplūkots periods sākot no 1929.g. līdz mūslaikiem.
Metodes un informācijas avoti: teorētiskas literatūras, likumdošanas aktu un statistisko dokumentu izpēte un analīze, ka arī darbs ar periodiskiem izdevumiem.
Darbā lietot saīsinājumu skaidrojums - IKP – Ikgadējs kopprodukts; FRS – Federālā rezervju sistēma; MPK – monetārās politikas komiteja.…