Nauda, kā to mēdz definēt tautsaimnieki, ir gan maiņas līdzeklis, gan saņemamu pretvērtību uzkrājums. No uzņēmēju viedokļa ir svarīgi analizēt ienākumu un izdevumu plūsmu. No dažiem avotiem nauda nāk vieglāk, no dažiem - grūtāk, bet tā vienmēr viegli aizplūst projām. Vēl zināms, ka uzņēmējs parasti vēlas nemainīgu un stabilu naudas vērtību, izņemot tos gadījumus, kad viņš vēlas, lai tās vērtība celtos. Amerikāņi šobrīd uzskata, ka ir tiesīgi no saviem ieguldījumiem saņemt peļņu vismaz 10% apmērā, bet, protams, to nesaņem. Faktiski nav iespējams pilnīgi izvairīties no naudas vērtības svārstībām, un ar to rēķinās katrs uzņēmējs.1
Latvijas Republikas nacionālās naudas vienība ir lats, kurā ir 100 santīmu. Lats ir vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis Latvijā. Naudas zīmju aprakstu, numurēšanu, reģistrāciju un monetāro segumu nosaka Latvijas Bankas padome.
Pakāpeniska latu banknošu un monētu atgriešanās apritē noritēja kopš 1993. gada, kad 5. martā tika laista apgrozībā pirmā atjaunotā lata naudas zīme - Latvijas Bankas 5 latu banknote. Naudas reforma valstī tika pilnīgi pabeigta 1998. gada 20. jūlijā, kad apgrozībā laida 500 latu banknoti. Līdz ar to pašlaik apgrozībā ir papīra naudas zīmes ar nominālvērtību 5, 10, 20, 50, 100 un 500 latu un monētas ar nominālvērtību 1, 2, 5, 10, 20 un 50 santīmu un 1, 2 un 100 latu.…