IEVADS
Narkotiskās vielas - tā ir mūsdienu problēma, kā sociālā, tā arī finansiālā problēma. Šo problēmu varam risināt tikai mēs paši. Bet jāuzdod jautājums: „Vai mēs to tiešām vēlamies??” Viena daļa teiktu, ka nē, bet otra daļa teiktu, ka jā. Vai valsts kaut kā regulē šo vielu izplatību? No vienas puses, jā. Uz cigarešu paciņām rakstīts: „Tabaka nopietni kaitē cilvēka veselībai”, „Smēķēšana rada atkarību”, Smēķētāji mirst jauni”, „Smēķēšana nogalina”, „Smēķēšana paātrina ādas novecošanu”, „Smēķēšana var izraisīt impotenci”. Alkoholam: „Pārmērīgai alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.” Liela daļa to neievēro, pat nepaskatās uz to. Vai tā nav lieka naudas izšķiešana? Padomā tik, ko varētu nopirkt par šo nelietderīgi izlietoto naudu. Jāuzdod jautājums: „Kāpēc ražo šīs narkotiskās vielas, ja paši uzņēmēji mūs informē par šo vielu kaitīgumu?” Tomēr cilvēci neaptur šis brīdinājums.
Savā darbā es sīkāk iepazinu šīs vielas un nonācu pie secinājuma, ka dzīve tomēr iet uz leju un tur ir vainojama pati sabiedrība un viņa nedara neko lietas labā. Daudzi mani vecuma vienaudži ir pakļauti narkotisko vielu iedarbībā. Tomēr es ceru, ka valsts atvēlēs šai lielajai problēmai vairāk līdzekļu un pievērsīsies tai nopietnāk.
Manas darba mērķis ir paplašināt savas zināšanas par narkotiskajām vielām. Iepazīties ar atkarīgo vielu aprakstiem dažādos literatūras avotos.
…