Narkotiskās vielas - tā ir mūsdienu problēma, kā sociālā, tā arī finansiālā problēma. Šo problēmu varam risināt tikai mēs paši. Bet jāuzdod jautājums: „Vai mēs to tiešām vēlamies??” Viena daļa teiktu, ka nē, bet otra daļa teiktu, ka jā. Vai valsts kaut kā regulē šo vielu izplatību? No vienas puses, jā. Uz cigarešu paciņām rakstīts: „Tabaka nopietni kaitē cilvēka veselībai”, „Smēķēšana rada atkarību”, Smēķētāji mirst jauni”, „Smēķēšana nogalina”, „Smēķēšana paātrina ādas novecošanu”, „Smēķēšana var izraisīt impotenci”. Liela daļa to neievēro, pat nepaskatās uz to. Vai tā nav lieka naudas izšķiešana? Padomā tik, ko varētu nopirkt par šo nelietderīgi izlietoto naudu. Jāuzdod jautājums: „Kāpēc ražo šīs narkotiskās vielas, ja paši uzņēmēji mūs informē par šo vielu kaitīgumu?” Tomēr cilvēci neaptur šis brīdinājums.
Šajā darbā tiek pētīta viena no narkotiskajām vielām – cigaretes, jeb smēķēšana Jēkabpils Agrobiznesa koledžā. Šī pētījuma tēma ir smēķēšanas problēma koledžā.
Mērķis: Radīt priekšstatu par smēķēšanas problēmas nopietnību. Lai iegūtu šo informāciju, autori izmantoja aptaujas metodi. Kopā tika anketēti četri kursi:1a, 1k, 2a, 2k. No šīm anketām tika iegūta primāra informācija, kura tika analizēta.…