Mans pētījums ir par narkotiku izplatību un attieksmi pret tām Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma vidusskolēnu vidū. Tā kā mūsdienās ar narkotikām aizraujas aizvien vairāk un vairāk jauniešu, nolēmu salīdzināt, kā mainās narkotiku izplatība vidusskolā ar katru gadu un kā mainās pati attieksme pret narkotikām un to lietotājiem. Pieļauju, ka ar katru gadu gan izmēģinājušo, gan lietojošo skaits būs audzis.
Izlasi veidoju uz nejaušības principa. Ģenerālkopa šajā gadījumā ir Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma audzēkņi. Izvēlējos uz nejaušības principa trīs kursus – vienu no jaunākajiem kursiem, vienu no vidējiem kursiem un vienu no vecākajiem kursiem. Savukārt visu iespējamo respondentu vārdus no katra kursa atsevišķi izrakstīju uz lapiņām un loterijas veidā izlozēju, no katra kursa izvelkot desmit lapiņas, tātad 10 respondentu vārdus.
Problēmsituācija rodas tāpēc, ka narkotiku izplatība kļūst aizvien lielāka. Daļa jauniešu varbūt apzinās, bet daļa varbūt pat neapzinās narkotiku lietošanas sekas, izmēģina tās, citi sāk tās lietot arī regulāri. Un tad rodas virkne problēmu gan attiecīgajam cilvēkam, kurš ir uzsācis lietot, gan apkārtējiem.
1.2. Pētījuma mērķis.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma audzēkņu attieksmi pret narkotikām un arī narkotiku izplatību viņu vidū, salīdzinot jaunākos kursus ar vecākajiem kursiem, lai uzzinātu, vai narkotiku izplatība ar katru kursu palielinās vai tieši otrādi samazinās.
1.3. Pētījuma objekts.
Pētījuma objekts šajā gadījumā ir narkotiku izplatība Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma audzēkņu vidū.
1.4. Pētījuma priekšmets.
Pētījuma priekšmets savukārt ir iemesli, kāpēc attiecīgais cilvēks lieto narkotikas, kāpēc ir uzsācis tās lietot vai tieši otrādi – kāpēc nelieto, kāpēc pret narkotikām ir noraidoša, vienaldzīga vai pozitīva attieksme. …