Secinājumi
• Narkomānija ir farmokomānijas veids. Tulkojot no grieķu valodas – NARKOO – sastingums, nejūtīgums, pārakmeņošanās un MANIA – ārprāts, kaisle. Narkomānija – asi izteikta, slimīga atkarība no narkotiskajām vielām. Ir ļoti daudz narkotisko līdzekļu veidi, tie var būt augu valsts vai sintētisku vielu ( mākslīgas) izcelsmes.
• Problēmas, ar kurām strādā konsultatīvie psihologi, tiek aplūkotas no attīstības – cilvēka dzīves ceļa –, vides un kultūras perspektīvas. Problēmu saraksts iekļauj adaptācijas jautājumus (piemēram, skolas un karjeras adaptācija); lēmumu pieņemšanu karjeras un darba jautājumos, dažādu pārejas posmu (piemēram, skola–darbs–pensija) pārdzīvošanu; grūtības, kas saistītas ar attiecībām, ieskaitot ģimenes grūtības; mācību prasmju trūkumu; stresa vadīšanu un negatīvu dzīves notikumu pārvarēšanu; organizāciju problēmas; pielāgošanos fiziskai invaliditātei, slimībai vai traumai un to pārvarēšanu; personīgo un so ciālo adaptāciju; identitātes attīstību; pastāvīgas ar citiem cilvēkiem saistītas grūtības; psihiskos traucējumus. Konsultatīvie psihologi strādā ar grupām, sniedzot palīdzību risinājumu meklēšanā, kas saistīti ar iepriekšminētajām problēmām, kā arī ar mērķi uzlabot grupas dalībnieku personisko un inter-perso nālo funkcionēšanu.
• Narkomāna īpatnība ir pārlieku liela ievainojamība. Tiklīdz attiecībās parādās kaut neliela frustrācija (nesakritība ar viņa viedokļi, priekšlikums darīt kaut ko jaunu, atrast kompromisu utt.), tas noved pie emocionālajiem sprādzieniem, agresijas, depresijas. Narkomānam ir izteikti augsts jūtīgums un nogurdināmība.
…