Narkomānija radies no grieķu valodas un nozīmē: narkoo - sastingums, nejūtīgums, pārakmeņošanās un mania - ārprāts, kaisle.
Narkomānija - ļoti izteikta, slimīga atkarība no narkotiskajām vielām. Ir zināmas 60 īpaši bīstamas narkotikās vielas.
Apmēram 75 % narkomānu ir vīrieši un narkomāna vidējais vecums ar katru gadu samazinās.
Ilgstošas narkotiku lietošanas rezultātā vai sākoties to izraisītajiem veselības traucējumiem rodas izmaiņas atkarīgā uztverē, uzvedībā un spējās rūpēties par sevi un citiem. Ja cilvēks nesaņem palīdzību un nerūpējas pats par sevi, tad novērojamas šādas izmaiņas.
“Brīvība ir gara īstā būtība”
G.V. F. Hēgelis
Darbā ar narkomāniem ir pierādījies, ka atkarības sākums reti kad ir saistāms tikai ar narkotiku ķīmiskajām īpašībām vai draugu ietekmi, bet gan lielā mērā ar vēlmi atrisināt grūti pārvaramas psihiskas problēmas.
Rodas jautājums, vai mēs visi neesam atkarīgas personības? Kā uzskata daudzi psihiatri un narkologi, par alkoholiķi kļūst, bet par narkomānu piedzimst. Mēs sagraujam paši sevi un savu ģimeni, nonākot atkarībā no lietām, saistībām, vājībām, kas tieši nesaistās ar apreibinošu vielu lietošanu. Pieķeroties cilvēkiem, lietām mēs remdējam savu vientulību, drošības sajūtas trūkumu, nespēju uzņemties atbildību.…