Narkomānija ir viena no aktuālākajām problēmām mūsdienās. Mēs izvēlējāmies šo tēmu pētīt, lai vairāk uzzinātu par narkotikām, narkomāniem un viņu dzīvesveidu, ārstēšanas metodēm no narkotiku atkarības un narkotiku radītajām sekām. Šajā darbā aprakstīsim narkotikas un metodes, ar kurām visātrāk un visefektīgāk cīnīties pret narkomāniju. Darbā izmantosim aptaujas rezultātus, ko iegūsim no narkomāniem un atsevišķu sabiedrības sociālo slāņu pārstāvjiem. Ar šo darbu mēs mēģināsim apstiprināt mūsu izvirzīto hipotēzi, ka ir iespējams izārstēt jebkuru narkomānu neatkarīgi no narkotisko vielu lietošanas ilguma, neiejaucoties medicīniski.
Par narkomāniem sauc cilvēkus, kas lieto regulāri dažādus narkotiskus apreibināšanās līdzekļus. Svešvārdu vārdnīcā jēdziens narkomāns tiek skaidrots kā cilvēks kam ir slimīga tieksme pēc narkotikām.
Ne visi narkomāni ir noplukuši, netīri, bez pajumtes un darba, kaut arī par viņiem izveidojies tāds priekšstats. Dažiem ir labs darbs, viņi dzīvo savu dzīvi un visai veikli slēpj savu vājību. Tomēr risks sabojāt dzīvi un briesmas nonākt līdz pilnīgam sabrukumam ir neatņemama visu apstākļu kopuma sastāvdaļa. Narkomānus, ejot pa ielu, nav iespējams 100% atpazīt, tomēr ir dažas īpatnības, kas piemīt aktīvam narkotiku lietotājam:
paaugstināta kairināmība, nervozitāte;
garastāvokļa krasas pārmaiņas, depresija;
neizskaidrojama baiļu sajūta;
ķermeņu masas samazināšanās;
miegu traucējumi, svīšana, bāla āda, acu zīlīšu palielināšanās;
nevēlēšanās mācīties vai veikt kaut kādu darbu;
nesaskaņas ar pārējiem ģimenes locekļiem;
draugu maiņa;
cenšanās izolēties (ieslēgties) vielu lietošanas laikā;
var rasties krimināla rakstura problēmas.
Visām narkomānu lietotajām vielām piemīt viena galvenā īpašība - spēja mainīt cilvēka psihisko stāvokli subjektīvi patīkamā virzienā.…