Ievads
Programmētājiem bieži tiek uzticēti papildus darbi, kas ir vienkārši, bet atbildīgi, piemēram, programmas jaunas versijas likšana (versijas palielināšana, kompilēšana, testēšana, uzlikšana klientiem). FIBU projektā līdz šim versiju likšanas darbi tika veikti manuāli. Radās jautājums, vai šīs lietas iespējams automatizēt? Automatizējot rutīnas procesus ieguvums ir neuzmanības/aizmāršības kļūdu novēršana līdz minimumam, kā arī samazinās vienmuļa darba apjoms, kas nav interesants atbildīgajiem darbiniekiem.
Šī darba mērķis ir atrast un realizēt piemērotu risinājumu versijas likšanas procesu automatizēšanai. Mērķa sasniegšanai veicamie darbi:
iepazīties ar šobrīd pieejamajām tehnoloģijām,
izvēlēties un apgūt piemērotākās tehnoloģijas,
praktiski realizēt versijas likšanas procesu automatizāciju FIBU projektā.
Izvirzītie mērķi tika sasniegti. Mehānisko darbu, ko veica cilvēks, saistībā ar versiju likšanu, tagad ir uzticēts datoram, cilvēkam atliek vien izdarīt izvēli, kad uzstādīt jaunu versiju klientam.
Vienīgā lieta, kas saistībā ar versijas likšanu šobrīd nav automatizēta ir testēšana. Mazliet palasījis par to sapratu, ka tās izpēti un realizēšanu šī kursa ietvaros nepaspēšu veikt, toties uzzināju par nepārtraukto integrāciju (autora tulkojums no angļu valodas „Contionus integration” [], jo netika atrasts gatavs tulkojums []), kas nodrošina laicīgu kļūdu atklāšanu. Nepārtrauktā integrācija paredzēta lai pārbaudītu vai no repozitorijā esošā koda iespējams veikt būvējumu. Tiklīdz repozitorijā ir izmaiņas, tā tiek veikts būvējums, par rezultātiem tiek izsūtīti paziņojumi – rezultātā laicīgi ir zināms, ja ir ielaista kļūda, ka kods nekompilējas.…