-
Naktsmītņu raksturojums
Darba mērķis :
• Nostiprināt zināšanas par tūrisma nozares atsevišķiem sektoriem.
• Padziļināti iepazīt vienu tūrisma sektoru, proti, naktsmītņu un tā uzņēmuma īpatnības.
• Apgūt aktuālās informācijas ieguves, analīzes un novērtējuma metodes.
• Pilnveidot patstāvīgā darba rezultātu- prezentācijas iemaņas.
Uzdevums :
Veikt padziļinātu analīzi, proti, raksturot naktsmītņu lomu tūrismā, noskaidrot uzņēmuma funkcijas un darbības īpatnības.
Naktsmītne – pagaidu uzturēšanas vieta katram ceļotājam.
Senajā Grieķijā pirmie viesmīlības uzņēmumi bija krodziņi. Tie bija reliģiozas un sociālas dzīves svarīgs elements, un piedāvāja ceļiniekiem ēdināšanas pakalpojumus. Telpas naktsmājām bija bez kāda komforta. Bieži vietu naktsmājām piedāvāja vienā telpā ar dzīvniekiem, un guļamvieta, kā likums, bija vienkārši salmu kušķis uz grīdas.
Pēc II Pasaules kara sākās viesnīcu industrijas jauns pavērsiens. Parādījās moteļi - sava veida „iebraucamās vietas” nakšņotājiem ar „zirgiem” - automobiļiem. 1952. gadā Kemonss Vilsons uzcēla pirmo hoteli automobilistiem - „Holiday-Inn”.
Mūsdienu viesnīcu biznesa attīstība sākās XIX gadsimtā.…
Darba mērķis : • Nostiprināt zināšanas par tūrisma nozares atsevišķiem sektoriem. • Padziļināti iepazīt vienu tūrisma sektoru, proti, naktsmītņu un tā uzņēmuma īpatnības. • Apgūt aktuālās informācijas ieguves, analīzes un novērtējuma metodes. • Pilnveidot patstāvīgā darba rezultātu- prezentācijas iemaņas. Uzdevums : Veikt padziļinātu analīzi, proti, raksturot naktsmītņu lomu tūrismā, noskaidrot uzņēmuma funkcijas un darbības īpatnības. Naktsmītne – pagaidu uzturēšanas vieta katram ceļotājam. Senajā Grieķijā pirmie viesmīlības uzņēmumi bija krodziņi. Tie bija reliģiozas un sociālas dzīves svarīgs elements, un piedāvāja ceļiniekiem ēdināšanas pakalpojumus. Telpas naktsmājām bija bez kāda komforta. Bieži vietu naktsmājām piedāvāja vienā telpā ar dzīvniekiem, un guļamvieta, kā likums, bija vienkārši salmu kušķis uz grīdas. Pēc II Pasaules kara sākās viesnīcu industrijas jauns pavērsiens. Parādījās moteļi - sava veida „iebraucamās vietas” nakšņotājiem ar „zirgiem” - automobiļiem. 1952. gadā Kemonss Vilsons uzcēla pirmo hoteli automobilistiem - „Holiday-Inn”. Mūsdienu viesnīcu biznesa attīstība sākās XIX gadsimtā. Viesmīlība ir viena no tūrisma industrijas nozīmīgākajām nozarēm. Izmitināšanas sektors ir kā viena no šīs nozares apakšnozarēm. Pie izmitināšanas uzņēmumiem pieder visi tie uzņēmumi, kas piedāvā naktsmītnes iespējas tūristiem un arī citiem viesiem. Izmitināšana , var sacīt, ka ir pats galvenais naktsmītņu produkts. Kvalificēt naktsmītnes ir diezgan grūti. Tāpēc nereti rodas situācija, ka dažādās valstīs atšķiras naktsmītņu klasifikācija un līdz ar to arī iedalījums. Kā Pasaules Tūrisma Organizācija(PTO), tā arī Latvija atzīst, ka nozīmīgākais naktsmītņu veids ir tieši viesnīca. Viesnīca ir uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) īpašumā vai nomā esoša viesu izmitināšanas un apkalpošanas mītne, kurā ir nemazāk kā 10 numuru. Daudz sīkāk tiek sadalītas tieši viesnīcas, jo to piedāvājums ir visplašākais un daudzveidīgākais. Viesnīcas tiek klasificētas pēc daudziem kritērijiem : pēc mērķauditorijas, pēc lieluma, atrašanās vietas, pēc iesaistīšanās dažādās apvienībās, pēc īpašuma attiecībām, pēc pakalpojuma jeb servisa līmeņa. Bet, neskaitot viesnīcas, ir arī citi naktsmītņu veidi, kā piemēram , moteļi, hosteļi, pansijas, kempingi, viesu mājas, lauku mājas, brīvdienu mājas un citi.
- Jūrmalas raksturojums
- Naktsmītņu raksturojums
- Norvēģijas un Zviedrijas tūrisma resursu un tūrisma infrastruktūras raksturojums
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Jūrmalas raksturojums
Referāts vidusskolai45
-
Norvēģijas un Zviedrijas tūrisma resursu un tūrisma infrastruktūras raksturojums
Referāts vidusskolai9
-
Preiļu novada kultūras un sabiedrības raksturojums
Referāts vidusskolai9
-
Atpūtas bāzes "Radi" raksturojums
Referāts vidusskolai13
-
Latvijas tūristu mītņu darbības salīdzinošs raksturojums
Referāts vidusskolai5