Karogi, kas attēloti plakātos pārsvarā ir Latvijas un nacistiskās Vācijas, izņēmums ir 4. plakāts, uz kura ir arī Lietuvas, Igaunijas karogi. No 13 plakātiem, 9 karogi nav redzami.
Pārsvarā (7 plakātos) redzams ir viens cilvēks. Pārējos ir divi, trīs, četri vai nenosakāmi daudz (tostarp septiņi) cilvēki (4. diagramma).
Cilvēku, tēlu emocijas, kas plakātos paustas: kareivīgums, apņēmība, cerība, naids, dedzīgums un nosvērtums.
SECINĀJUMI
1. Propagandas plakātos, ko nacistiskā Vācija izplatīja Latvijā no 1941. līdz 1944. gadam dominē sarkanā krāsa, kas pievērš uzmanību, kā arī ir gan Nacistiskās Vācijas, gan PSRS simboliskā krāsa.
2. Visbiežāk plakātos ir attēloti karavīri, precīzāk- viens karavīrs, kas sasaucas ar faktu, ka vārds, kas saukļos dominē ir cīņa. Kā arī 9 no 13 plakātiem ir redzams vismaz viens ierocis, tostarp 6 šaujamieroči. Plakāti izteikti pauž tādas emocijas kā apņēmību, kareivīgumu, cerību un naidu.
3. Plakāti ir piesātināti ar nacistiskās Vācijas un PSRS simboliku, tiem pievienojot dažādus elementus (nozīmītes, karogus, fona krāsas) Latvijas valsts karoga krāsās.
4. Saukļi pārsvarā atrodas plakāta lejasdaļā vai arī sadalīti- puse augšpusē, puse lejasdaļā.
5. Galvenie plakātu mērķi ir pārliecināt cilvēkus, ka Vācija darbojas Latvijas labā un tikai kopā karojot (kas ir vienīgais veids, kā to var izdarīt) var pieveikt boļševikus, kas, kā plakāti propagandē, ir lielākais Latvijas tautas pretinieks un ļaunums.
…