5. Integrācijas politika Latvijā
Lai attīstītu demokratiju sekmētu cilvēktiesību institūciju līdzsvarotu darbību un mazākumtautību tiesību aizsardzību, 2001.gadā tika izstrādāta valsts programma „Sabiedrības intergrācija Latvijā”. Tas ir beztermiņa politikas plānošanas dokuments, kas kalpo par pamatu valdības sabiedrības integrācijas politikas planošanā un realizācijā. Attiecībā uz izglītību, programma paredz nodrošināt latviešu valodas apguvi tādā līmenī, lai visi Latvijas iedzīvotāji, jo sevišķi jaunā paaudze spētu to brīvi lietot kā savstarpējas saziņās līdzekli, veidot izglītības sistēmu par galveno instrumentu pilsoniskas sabiedrības vērtību apziņas, tolerances, jaunās paaudzes politiskās kultūras attīstībā, nodrošināt tādu mazākumtautītbu izglītības programmu veidošanu un īstenošanu, kuras atbilstu iepriekš minētajiem mērķiem un vienlaikus veicinātu mazākumtautību identitātes saglabāšanu un integrāciju Latvijas sabiedrībā.
Sabiedrības integrācijas politikai ir liela nozīme, jo īpaši kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Īstenojot stabilu un pamatotu politiku integrācijas un mazākumtautību jautājumos, Latvija ir pierādījusi savu spēju būt par uzticamu partneri, veidojot vienotu Eiropu.
Secinājumi
Mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laikmetā šī mērķa sasniegšanu nevar nodrošināt tikai formāla izglītība. Lai Latvijas iedzīvotāji uzkoptu cieņu un toleranci pret citādību, lai apzinātos, ka neiecietība un diskriminācija ne tikai rada nedrošības izjūtu un spriedzi, bet arī kavē valsts attīstību kopumā, lai kultūru daudzveidība un atšķirības nebutu traucēklis vai drauds , bet gan kalpotu kā cilvēku savstarpejās bagātināšanas un pilnveidošanās iespeja, nepieciesāma mācīšanas mūža garuma - no agrīnās bērnības līdz vecumam.
…