Mūsdienās arvien lielāku ietekmi uz patērētājiem atstāj globalizācijas process. Arvien vairāk uzņēmumi cenšas iekarot jaunu noieta tirgu un iekarot vēl nesasniegtas virsotnes. Pazīstamākie brendi, tādi kā Coca cola, Mc Donalds jau sen ir pierādījuši, ka valsts robežas nav šķērslis viņu produktu vai pakalpojumu izplatībai. Viens no līdzekļiem, kas palīdz preces, pakalpojuma vai brenda popularizēšanai ir reklāma.
Reiz lasot interviju ar reklāmas aģentūras „Zoom” radošo direktoru Ēriku Stendzenieku (2005/04), palika atmiņā viņa formulējums, par to, kas ir reklāma- „Es domāju, ka reklāma ir runāšanās ar cilvēkiem. Tāpat kā māksla. Un tieši tāpat kā māksla, tā ir arī manipulācija. Laba reklāma ir tāda pozitīva, gaiša manipulācija1.
Mūsdienās reklāmai ir milzīga loma sabiedrības ietekmēšanā, taču nepietiek vien ar to, ka reklāma ir uztaisīta, lai ar tās palīdzību varētu manipulēt ar mērķauditoriju- tai jābūt ne tikai skaistai un uzmanību piesaistošai, taču pats galvenais- lai tā darbotos, tās veidošanā ir nepieciešams ievērot nacionālās īpatnības, kuras katrai valstij vai reģionam mēdz pat ļoti atšķirties.
Iekarojot jaunu tirgu un padarīt pircējus par lojāliem nevar paļauties tikai uz sava produkta „stiprām” pusēm, bet arī ļoti svarīgi ir zināt, kas ir svarīgs patērētājam konkrētā produktā? Kādu reklāmu veidot? Kādus elementus, simbolus, krāsas izmantot reklāmas veidošanā? Ko izcelt u.tml. Lai atbildētu uz šo virkni jautājumu reklāmas veidotājam rūpīgi jāizpēta potenciālo patērētāju nacionālās īpatnības.…