Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:364154
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ausekli dēvē par izcilāko nacionālā romantisma pārstāvi latviešu literatūrā. Viņš – „bezbailīgs brīvības domas paudējs”1. Šādi raksturojumi ir bīstami, bet, manuprāt, Ausekļa gadījumā nav pārspīlējuma klātbūtnes. Auseklis, īstajā vārdā Miķelis Krogzemis, dzimis 1850. gada 18. septembrī Valmieras apriņķa Ungurpils pagasta „Sīpolu” mājās.
Auseklis ne tikai publicistikā un dzejā pauda savus nacionālos uzskatus, viņš ar tiem dzīvoja diendienā. Par Ausekļa publicistiku rakstīts arī 1987. gadā izdotajā latviešu literatūras vēstures grāmatā: „Ausekļa publicistikā vērojamas tās pašas idejiskās līnijas, kas raksturīgas viņa dzejai; arī te Auseklis ir dzejnieks. To liecina viņa patosa piesātinātais stils, cildenais ideālisms, daudzu paša dzejas rindu un tautas dziesmu iekļāvums tekstā”2. Viņa prāts bija nodarbināts, kā labāk un strukturizētāk savas idejas un centienus pavēstīt plašām tautas masām, saviem tautiešiem – latviešiem. Vienlaikus iedrošinādams un celdams latviešu pašapziņu, Auseklis nekādā ziņā nenoliedza izglītības labumus un plašumu, ko sniedz apkārtējā pasaule. Viņš uzskatīja, ka „svešas valodas ir jāprot, šī zināšana nevienam kaunu nedara, bet cilvēks, kas savā tēvzemē vieglu prātu pazaudē pats savu valodu, ir pazaudējis arī daļu pats no savas krietnības. Tāds cilvēks nav ieaudzis savā tautā, bet kļuvis tai nejaušs viesis vai svešinieks”3. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1232073
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties