Mūzikas valoda ir spēcīga un emocionāla. Mūzikai nav robežu, nav tautības, un tā var būt saprotama ikvienam neatkarīgi no sociālā stāvokļa un vecuma. Taču šī emocionālā valoda ir labi jāpārvalda, lai tā sasniegtu vēlamo klausītāju, reklāmas valodā runājot – mērķauditoriju.
Reklāmās mūzika tiek izmantota kā papildinošais efekts, lai skatītājiem būtu vieglāk uztvert reklāmā attēloto darbību un veicinātu produkta pārdošanu.
Mūzikas loma reklamēšanā, ejot līdzi laikam, mainās. „Vēl pirms kāda laika mārketinga vadītāji par galveno veiksmes pamatu viennozīmīgi atzina džinglu izmantošanu jebkura produkta pārdošanas veicināšanā, vēlāk par manāmu tendenci kļuva jau esošu hītu dziesmu izmantošana vai vēl pagaidām neapstrādātu muzikālo dārgakmeņu atskaņošana reklāmas klipos. Taču kopumā mūzika turpina darīt to, ko tā darījusi jau desmitiem gadu- spēcīgi ietekmēt reklāmas vizuālo saturu.”1
Darba sākuma daļā tiek raksturota reklāmas darbība, funkcijas, kā arī mūzikas izmantošana reklāmās un tās funkcijas. Savukārt darba nobeigumā tiek analizēta un raksturota „Rexona” reklāma pēc darbā noteiktajiem kritērijiem.…