Mūzikas uztvere ir cieši saistīta ar dzirdes un ritma izjūtas veidošanos. To starpā pastāv dubulta saite. Dzirdes uztvere un ritma izjūta veidojas tikai mūzikas uztveres procesā un otrādi – jo labāk attīstīta dzirdes uztvere un ritma izjūta, jo veiksmīgāk cilvēks spēj uztvert mūziku.
Mūzika ir augsti organizētas skaņu sērijas, kas dzirdes struktūrām ir jāanalizē. Tādējādi mūzikas klausīšanās ir lielisks veids, kā bērnam mācīties pareizi uztvert skaņas organizētā veidā vai, citiem vārdiem sakot, - klausīties.
Nobeigums
Cilvēku dzīve bez mūzikas nav iedomājama. Jau kopš seniem laikiem cilvēki visdažādākajās dzīves situācijās klausās mūziku. Arī mūsdienās mūs visur pavada mūzika: mājās, darbā, automašīnā, veikalā, kafejnīcā. Mūzika vienmēr ir bijusi un būs aktuāla. Tāpat kā viss apkārtējais – vide, kurā uzturamies, sabiedrība, televīzija, laika apstākļi, draugi, ģimene – arī mūzika acīmredzot ietekmē cilvēkus, vai mēs to vēlamies vai nē. Nereti, dzirdot kādu skaņdarbu, rodas vēlēšanās raudāt vai skaļi bļaut un ārdīties, citreiz mūzika vienkārši nomierina vai izraisa smaidu. Tātad dažāda mūzika dažādi ietekmē cilvēku domāšanu un izturēšanos.
Mūzika slēpj sevī milzīgu spēku, kas cilvēkam var gan palīdzēt, gan to iznīcināt, tāpēc svarīgākais ir izprast, kā izmantot mūziku savā labā.
…