Moderno tehnoloģiju attīstība mūsdienās ir tik ļoti strauja - ikvienam ir iespēja izmantot informāciju no interneta, ierakstīt dziesmu no TV vai radio, rakstīt savu interneta dienasgrāmatu un pat veidot raidījumus. Šobrīd pasaulē ir izveidoti un darbojas tik daudz un dažādi plašsaziņas līdzekļi, ka ir gandrīz neiespējami izkontrolēt, vai ikviens no tiem ir informēts par likumu normām un godprātīgi tām seko.
Mēs nolēmām pētīt muzikālo darbu izmantošanu masu saziņas līdzekļos – konkrēti situāciju Latvijā. Mūsuprāt, šī tēma mūsdienās ir ļoti aktuāla. Tāpat ir interesanti uzzināt, vai Latvijas „Autortiesību likums” ir pilnvērtīgs un vai visas tā normas Latvijā tiek ievērotas, regulētas un attiecīgos gadījumos tiek piemērotas sankcijas. Latvijā ir norisinājušies vairāki tiesu darbi sakarā ar autortiesību neievērošanu plašsaziņas līdzekļos.
Autortiesības ir tiesības, kas regulē un aizsargā personiskas jaunrades procesā radušos objektu, ko sauc par intelektuālo īpašumu. Intelektuālais īpašums var būt literatūras, mākslas un zinātnes darbi.
Intelektuālais īpašums ir „īpašuma tiesību paveids, kas regulē tiesības uz bezķermeniskām lietām – garīgas darbības produktiem, piešķirot īpašniekam monopoltiesības uz šiem garīgas darbības produktiem, kā arī nosaka šo monopoltiesību robežas. Intelektuālo īpašumu var raksturot arī kā tiesības uz lietām, kuras rodas cilvēka intelektuālās darbības rezultātā, proti: idejas, izgudrojumi, literārie sacerējumi, dizaini utt.”…