Neizsmeļamās mūzikas iespējas ietekmēt cilvēka iekšējo pasauli jau kopš seniem laikiem pievērsa zinātnieku, filozofu un muziķu uzmanību. Psihologi un pedagogi bieži vien aizdomājās par noslēpumaino mūzikas ietekmi, centās izprast tās lomu personības veidošanā, uzsvēra savdabīgās īpašības, pateicoties kurām mūzika izceļas starp citiem mākslas veidiem. Jau sen tika noskaidrots, ka mūzika izmaina cilvēka garastāvokli, neapšaubāmi ietekmē viņa dvēseles pasauli. Jo mūzika ir viens no visvarenākajiem ietekmes līdzekļiem, tā iedarbojas uz cilvēka, it īpaši bērna emocionālo un garīgo pasauli.
L. Krasinska savā grāmatā “Mācīsimies uztvert mūziku” raksta, ka mūzika ir bagātīgs avots, lai veicinātu bērnu attīstību. Jo mūzikas rīcībā ir ļoti vērtīgs materiāls – skaņa. Tā iedarbojas uz jebkura cilvēka, it īpaši uz bērna emocijām un rada visdažādākās asociācijas.[1. 5.]
L. Mackēviča uzskata, kā mūzika ir viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem bērna attīstības procesā. Aktīva muzikālā darbība attīsta un ļauj funkcionēt ne tikai muzikālajām spējām, bet arī stimulēt un aktivizēt bērna vispusīgu attīstību. [3. 3.]…