Secinājumi
Vispotenciālāko muzeju preces patērētāju grupu veido skolas un ģimenes ar bērniem, kā arī ieinteresēti tūristi. Tie ir tie cilvēki, kuri cenšas savu ikdienu dažādot un pilnveidot tā, lai ārpus ikdienas darbiem un rutīnai, izglītotos, atpūstos un pilnveidotos visdažādākajās jomās.
Jāvecina aktīvāka komunikācija starp profesionāļiem un muzeju produktu patērētājiem, tā attīstot abpusēju atbildības sajūtu.
Atbalstāma ir Latvijas Nacionālā muzeja ideja par brīvprātīgo darba izmantošanu, tādā veidā informācija par muzejiem tiek nodota no mutes mutē, ja apmeklētāji sagaida no muzejiem iespaidus, piedzīvojumu, tad šis ir tas veids kā pastāstīt, aizraut draugus, radus, paziņas ar savu redzējumu, iespaidiem. Pašai gadījies iesaistīt pavisam neieinteresētus, nezinošus cilvēkus muzeju rīkotajās aktivitātēs, rezultāts parasti ir pozitīvs, pārsteidzošs.
Informācijas izplatīšana, ieinteresētības radīšana ir pati lielākā problēma muzejiems, kad ik uz soļa ir izliktas komerciāla rakstura reklāmas. Bet tā jau ir sabiedrības vērtību problēma. Ļoti žēl, ka par muzejiem atceras tikai „Muzeju Nakts” laikā, kad, savukārt muzeja darbiniekiem rodās pārslodze. Man pašai patīk apmeklēt muzeju rīkotās izstādes vienatnē, darbadienās, kad ir vismazākā cilvēku plūsma, tad es varu pilnvērtīgi, izbaudīt visu ko piedāvā muzeju atmosfēra, runātīgie darbinieki, koncentrēti, klusumā uztvert sev nepieciešamo informāciju.
…